Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - system muzyczny D-M41 (9.05.2017)

Denon wprowadza do oferty kolejne systemy muzyczne serii M. Są to dwa bliźniacze modele, D-M41 oraz D-M41DAB. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

D-M41 składa się z części elektronicznej RCD-M41 (lub RCD-M41DAB dla systemu D-M41DAB) oraz dopasowanych zestawów głośnikowych SC-M41. Protoplastą był zestaw D-M40, ale inżynierowie firmy Denon go przeprojektowali, począwszy od wyglądu, poprzez zestaw dostępnych funkcjonalności, aż po układy audio. Konstrukcja układów audio jest analogowa.

Systemy zawierają wzmacniacz, odtwarzacz CD, tuner, moduł do odbioru sygnału audio przez Bluetooth. Implementacja Bluetooth pozwala na łączność bezprzewodową ze smartfonami, tabletami i komputerami, które mogą być źródłami dźwięku. Układy Bluetooth zostały zaprojektowane w komplecie z włącznikiem/wyłącznikiem, oferując możliwość utworzenia wygodnego połączenia bezprzewodowego, gdy zaistnieje taka potrzeba. System RCD-M41 tuner FM, a system RCD-M41DAD ma tuner FM/DAB+.

Oprócz odtwarzania muzyki bezpośrednio z systemu można też podłączyć źródła zewnętrzne. Na wyposażeniu jest wejście liniowe RCA oraz dwa wejścia optyczne cyfrowe. Wszystkie dostępne źródła cyfrowe obsługują przetworniki wysokiej rozdzielczości 192kHz/24bity.

Układ wzmacniacza został zaprojektowany na nowo. Zapewnia on moc 2x30W. Projekt wykonano zgodnie z filozofią Simple and Straight firmy Denon. Konstrukcja obwodu jest prosta, ze skróconymi ścieżkami sygnału, aby uniknąć tworzenia się dodatkowych zakłóceń. Jest to część projektu Triple Noise Reduction Design firmy Denon, który obejmuje również staranną separację obwodów analogowych i cyfrowych oraz uziemienie sygnału. Ponadto zniekształcenia płynące z selektora sygnału wejściowego, regulacji głośności i wzmacniacza zostały zminimalizowane w celu zapewnienia jak najlepszej jakości dźwięku.

Oprócz wyjść głośnikowych na wyposażeniu jest też wbudowane wyjście słuchawkowe i wyjście liniowe na subwoofer.

Część elektroniczną można można kupić osobno i użytkować z innymi zestawami głośnikowymi.

Zestawy głośnikowe SC-M41 proponowane do zestawu zostały dopracowane w ramach programu Denon European Sound Tuning. Jest to 2-drożna konstrukcja z 12-centymetrowym przetwornikiem średnio-niskotonowym oraz 2,5-centymetrowym przetwornikiem wysokotonowym z miękką kopułką.

W zestawie jest pilot do zdalnego sterowania całym systemem. Części elektroniczne systemów są produkowane w kolorach black oraz premium silver, a zestawy głośnikowe w kolorach black oraz wood. Dostępność różnych wersji (kolory, DAB lub bez DAB) jest zależna od rynku.

[zdjęcie mini-systemu audio Denon D-M41]
[zdjęcie mini-systemu audio Denon D-M41DAB - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl