Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VTL - lampowy przedwzmacniacz TL-2.5i (5.05.2017)

Na nasz rynek wszedł lampowy przedwzmacniacz VTL TL-2.5i. Jest on dostępny w dwóch wersjach wykończenia, czarnej lub srebrnej. Ręczna produkcja odbywa się w fabryce VTL w Kaliforni. Cena detaliczna wersji liniowej wynosi 16.000 zł, a wersji z wejściem gramofonowym MM/MC 25.000 zł (dystrybucja HiFi Club).

Tor audio TL-2.5i jest w pełni lampowy. Zapewniono niską impedancję i wysokie prądy na wyjściu. Standardowo na wyposażeniu jest 6 wejść liniowych, dwa wyjścia, pętla magnetofonowa (wejście i wyjście) oraz wejście dla procesora w systemach audio-wideo. Opcjonalnie jedno z wejść liniowych może być zamienione na wejście gramofonowe MM/MC.

W porównaniu ze znanym już od dawna modelem TL-2.5 poprawiono zarówno układy dla wejść liniowych jak i układy wejścia gramofonowego, zastosowano nowe audiofilskie podzespoły.

Dodano parę przełączników wzmocnienia dla wejść liniowych. Użytkownik może wybrać nastawę normalnego wzmocnienia (Normal Gain) lub niskiego wzmocnienia (Low Gain). Podobnie jak w przedwzmacniaczu gramofonowym TP-2.5 Series II Phono Preamplifier, układy wejścia gramofonowego TL-2.5i obsługują zarówno wkładki MM jak i MC, a także pozwalają na wybór impedancji obciążenia (Load) i wzmocnienia (Gain), co pozwala na lepsze dopasowanie do użytkowanej wkładki.

Pilot zdalnego sterowania pozwala na regulację głośności i wyciszenie (mute). Na wyposażeniu jest regulacja balansu.

W zasilaczu zastosowano transformator toroidalny. Poprawione zostało filtrowanie zakłóceń na częstotliwościach radiowych. Wykorzystano złocone gniazda RCA VTL.

Dane techniczne TL-2.5i (sekcja liniowa):

Dane techniczne TL-2.5i (sekcja gramofonowa):

[zdjęcie przedwzmacniacza lampowego VTL TL-2.5i]
[zdjęcie VTL TL-2.5i - wnętrze wersji z wejściem MM/MC]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl