Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SHUNYATA RESEARCH - kondycjonery serii Denali (25.04.2017)

Amerykańska firma Shunyata Research wprowadziła do swojej oferty nową linię kondycjonerów o nazwie Denali złożoną z trzech modeli.

Dwa kondycjonery (Denali 2000/T, Denali 6000/T) wyróżniają się pionową konstrukcją, co sprawia, że można je ustawić obok stolika audio, oszczędzając miejsce na półkach. Oprócz tego niewielka odległość kondycjonera od komponentów systemu pozwala na stosowanie krótszych przewodów zasilających. Trzeci model Denali 6000/S ma tradycyjną, poziomą formę i pod względem konstrukcji wewnętrznej nie różni się od pionowego odpowiednika Denali 6000/T, ale jest od niego tańszy.

Kondycjonery Denali zapewniają prąd o bardzo dużym natężeniu, wystarczający nawet dla potężnych końcówek mocy. Urządzenia te są wyposażone w zaawansowany automatyczny wyłącznik elektromagnetyczny 20A, a wewnętrzne okablowanie to grube przewody 8 AWG.

Pionowe kondycjonery Denali są wyposażone w zintegrowaną podstawę antywibracyjną z własnymi stalowymi stopkami. Na potrzeby serii opracowano również unikalne rozwiązanie problemów związanych ze stosowaniem ciężkich przewodów zasilających. Nowy system podpiera ciężar przewodu i zapobiega wypadaniu wtyczki z gniazda.

Zastosowano styki CopperCONN® wykonane z miedzi OFE, zapewniające najlepszą możliwą przewodność przy minimalnej rezystancji. Według producenta branży nie ma w tej chwili lepszych gniazd sieciowych.

Wewnętrzne okablowanie korzysta z opracowanej przez firmę Shunyata Research technologii ArNi, wykonane w geometrii VTX z miedzi OFE C0100 i poddane obróbce w procesie KPIP.

Kondycjonery są w produkcji poddawane procesowi KPIP (Kinetic Phase Inversion Process), co ma znacznie skrócić czas wygrzewania oraz poprawić jakość brzmienia. Wiel części poddaje sięobróbce kriogenicznej w komputerowo sterowanym laboratorium Shunyata Research.

Zastosowano opatentowane komory izolacji zakłóceń (Noise Isolation Chambers) NICv2 redukujące zakłócenia wysokoczęstotliwościowe w zakresie mega- i gigaherców. Nowe komory są wydajniejsze i mniejsze od komór pierwszej generacji.

Technologia QR/BB to nowe rozwiązanie, które ma wyeliminować wrażenie kompresji dynamiki słyszanej często po podłączeniu wzmacniacza mocy do kondycjonera. Po podłączeniu wzmacniacza do kondycjonera Denali, dynamika ma się nawet poprawić w porównaniu do bezpośredniego podłączenia wzmacniacza do dedykowanego gniazda ściennego.

Filtry klasy medycznej CCI (Component-to-Component Isolation) zastosowane między poszczególnymi komponentami eliminują transmisję zakłóceń między poszczególnymi komponentami. Filtry te zostały opracowane dla potrzeb urządzeń wojskowych i medycznych. Poziom zakłóceń między komponentami można dzięki nim zredukować o ponad 60dB w paśmie od 500kHz do 10MHz.

Ceny detaliczne (dystrybucja Audiofast) wynoszą:
- Hydra Denali 2000/T ... 21.160 zł
- Hydra Denali 6000/S ... 24.860 zł
- Hydra Denali 6000/T ... 30.150 zł

[zdjęcie trzech kondycjonerów Shunyata Research Denali]
[zdjęcie kondycjonera Shunyata Research Denali 2000/T]
[zdjęcie kondycjonera Shunyata Research Denali 2000/T - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl