Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SCANSONIC - odbiorniki radia FM i radia internetowego z obsługą Bluetooth (25.04.2017)

Na polski rynek weszły dwa odbiorniki duńskiej firmy Scansonic. Są to modele I-100BT (cena 453 złote) oraz D-100BT (cena 389 złotych). Dystrybucję prowadzi C4i.

Urządzenia mają czarny panel czołowy wykonany z aluminium i kolorowy wyświetlacz TFT. W trybie czuwania D-100BT pełni funkcję zegara (z funkcją budzika), a model I-100BT prezentuje informację o aktualnej pogodzie. Nowe odbiorniki mają niewielkie rozmiary - 92mm (wysokość) x 138mm (szerokość) x 38mm (grubość). Sterowanie zapewnia pilot na podczerwień.

Odbiorniki Scansonic posiadają wbudowany moduł Bluetooth, który pozwala na bezprzewodowe przesyłanie muzyki z urządzeń mobilnych lub komputera.

Obydwa modele mają na wyposażeniu wyjście liniowe mini-jack 3,5 mm. I-100BT posiada dodatkowo wyjście słuchawkowe.

Scansonic I-100BT ma wbudowaną obsługę sieci WiFi co zapewnia dostęp do ponad 50 tysięcy stacji radiowych z całego świata, w tym ponad 450 stacji polskich. Dodatkowo można odtwarzać pliki MP3 z zasobów dostępnych w sieci lokalnej (wparcie DLNA oraz UPnP). Urządzenie posiada menu w języku polskim, a kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala podczas słuchania radia internetowego prezentuje logotyp wybranej stacji wraz z jej nazwą. Na wyposażeniu jest też korektor umożliwiający dostosowanie charakteru dźwięku. Oprócz plików muzycznych, źródłem dźwięku mogą być także muzyczne serwisy strumieniowe, jak Spotify, Tidal, YouTube czy Vime. Scansonic I-100BT umożliwia zaprogramowanie do 250 stacji radia internetowego - zarówno z poziomu urządzenia, jak i przez przeglądarkę internetową dzięki kompatybilności I-100BT z serwisem mediaU (www.mediayou.net). Pozwala on również na ręczne dodawanie rozgłośni poprzez wpisanie adresu, co przydaje się w sytuacji, gdy standardowe oprogramowanie nie wyszuka automatycznie interesującej nas stacji.

Model D-100BT nie posiada modułu WiFi, jednak oferuje dostęp do radia cyfrowego DAB+ i analogowego FM. Kolorowy wyświetlacz umożliwi odbiór slajdów graficznych emitowanych razem z transmisjami DAB+. Możliwe jest zaprogramowanie 10 stacji radia DAB+ oraz FM (z obsługą RDS). D-100BT jest wyposażony w złącze antenowe 3,5mm wraz z przejściówką do podłączenia anteny zewnętrznej. W zestawie załączany jest pełniący rolę anteny krótki przewód 3,5mm. Do dyspozycji użytkownika oddaje także funkcję umożliwiającą zaprogramowanie czasu wyłączenia radia oraz dwa alarmy z opcją zdalnego ustawienia czasu włączenia budzika lub wybranej stacji radiowej.

W zestawie z odbiornikami załączany jest przewód analogowy audio mini-jack 3,5 mm na RCA stereo L/R oraz instrukcja w języku angielskim. Instrukcja w języku polskim dostępna będzie wkrótce na internetowej stronie firmy C4i.

[zdjęcie odbiornika Scansonic D-100BT]
[zdjęcie odbiornika Scansonic I-100BT]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl