Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IFI AUDIO - iPurifier2, regenerator sygnału USB (13.04.2017)

W tym miesiącu na nasz rynek wchodzi regenerator sygnału USB marki iFi Audio, model iPurifier2. Jego cena wynosi 539 zł (dystrybucja Camax).

Jest to kolejne urządzenie iFi Audio do poprawy jakości transmisji sygnału przez USB. iPurifier2 wykorzystuje technologię aktywnej redukcji zakłóceń ANC (Active Noise Cancellation), a także technologie REclock, REgenerate i REbalance. Optymalnym miejscem do instalacji w systemie jest koniec łańcucha transmisji USB. Nie ma znaczenia jaki format plików jest transmitowany, urządzenie spełnia swą rolę tak samo dla PCM/DSD/DXD.

iPurifier bazuje na chipsecie USB2.0. Port wejściowy jest kompatybilny z USB 3.0 i 2.0. Port wyjściowy pracuje w standardzie USB2.0 High Speed. Konektory to wykonane z aluminium iFi FINAL (impedancja 90Ω, prąd 2.1A).

Obudowę wykonano z lotniczego aluminium na obrabiarkach CNC. Jest ona anodyzowana na tytanowy odcień. Zainstalowano dwie diody, jedna sygnalizuje obecność zasilania, druga obecność sygnału z danymi.

ANC bazuje na technice zaczerpniętej z sprzętu wojskowego (radar Thales Spectra z francuskiego myśliwca Dassault Rafale). Zasada działania ANC polega na generacji sygnału identycznego do zakłóceń, ale o odwróconej polaryzacji. W tym przypadku mechanizm ten służy do eliminacji zakłóceń zasilania. W porównaniu ze zwykłym filtrem (Common Noise Filter) zakłócenia są tłumione o 40dB.

Układ REclock przetaktowuje, regeneruje i powtarza strumień danych USB. W ten sposób redukowany jest jitter. Układ REbalance (kluczowy element pierwszego iPurifiera) eliminuje składową stałą i symetryzuje sygnał USB.

Aby jeszcze bardziej udoskonalić transmisje USB producent proponuje też konfigurację, w której iPurifier2 współpracuje z zasilaczem iUSB Power (dostarcza on czystego zasilania) oraz kablem Gemini (dla osobnej transmisji sygnału audio i zasilania).

Wymiary urządzenia to 62 * 19 * 18 mm, a jego masa wynosi 30g.

[zdjęcie regeneratora sygnału USB iFi Audio iPurifier2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl