Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL & KERN - KANN, zaawansowany, przenośny odtwarzacz z silnym wzmacniaczem (12.04.2017)

W połowie maja 2017 do sprzedaży ma wejść nowy odtwarzacz Astell & Kern KANN. Cena urządzenia to 4.999 zł (dystrybucja MIP). Już rozpoczęła się przedsprzedaż u niektórych dilerów marki. W wybranych sklepach do końca kwietnia można zamówić sprzęt 20% taniej. Do każdego urządzenia klient otrzymuje bezpłatnie, 3-miesięczny kod do serwisu strumieniowego TIDAL HI-FI.

Odtwarzacz KANN korzysta z doświadczeń serii Astell & Kern AK3XX. Producent uwzględnił też tendencje rynkowe, a w szczególności obserwację, że duże jest zainteresowanie klientów dodatkowymi wzmacniaczami. Na etapie projektowania zapadła decyzja żeby wyposażyć nowy odtwarzacz we wzmacniacz zapewniający odpowiedni zapas mocy dla każdej słuchawki dostępnej na rynku. Na wyjściu symetrycznym w trybie High-Gain można uzyskać napięcie do 7Vrms. Według materiałów producenta można wysterować nie tylko słuchawki, ale nawet niskoimpedancyjne głośniki.

KANN obsługuje sygnały PCM do 32bitów 384kHz oraz natywnie DSD do 11,2 MHz. Konwersję cyfrowo-analogową wykonuje pojedynczy układ AKM AK4490.

KANN został wyposażony w wyjścia słuchawkowe 3,5 mm i symetryczne 2,5 mm (znane z serii 3XX), a także w wyjście liniowe asymetryczne i symetryczne. Zapewnia to możliwość korzystania z urządzenia jako głównego źródła w systemach audio. Elastyczność zastosowań zwiększają też układy sterujące wyjścia liniowe - można bowiem wybrać jedną z czterech wartości poziomu wyjściwego. Można też też przekazać na zewnątrz sygnał cyfrowy z wejścia USB typ C. Służy do tego wyjście microUSB (dodatkowo wymagany jest kabel OTG).

Wejście USB typ C (kompatybilne z PC i Mac) służy zarówno do ładowania jak i do przesyłu danych (tryb połaczenia MTP). KANN obsługuje sieci bezprzewodowe Wi-Fi oraz Bluetooth (V4.0, obsługa A2DP, AVRCP, aptX). Obsługiwana jest też specyfikacja DLNA w wersji 1.0, co ułatwia pracę z komputerem / siecią lokalną. Można też skorzystać z aplikacji AK Connect obsługującą interfejsy smartfonów / tabletów. Odtwarzacz umożliwia połączenie bezpośrednio z serwisami strumieniowymi jak TIDAL.

KANN ma pamięć wewnętrzną 64GB i oprócz tego dwa sloty na karty pamięci (SD, microSD). Obsługiwane są kart pamieci do 256GB, a wraz z pojawianiem się nowego oprogramowania wartość ta może wzrosnąć.

Dostępne są dwie wersje kolorystyczne: Astro srebrny, Eos błękitny. KANN ma obudowę z aluminium. Jest to nowy projekt, odmienny od wcześniejszych modeli firmy. Zadbano o ergonomię. Kształt ma dobrze pasować do dłoni, a wypustki na obudowie mają zapobiegać przypadkowemu wyślizgnięciu się urządzenia. Przeprojektowano również pokrętło głośności, które jest szersze i inaczej umiejscowione. Przyciski sterowania umieszczone zostały zaraz pod dotykowym ekranem.

Pojemny akumulator pozwala na pracę do 15 godzin. Korzystając z funkcji szybkiego ładowania (wymagana ładowarka 9V/1,67A) można w ciągu godziny załadować baterię na 6,5 godziny pracy. Zwykła ładowarka (5V/2A) daje po godzinie energię na 4,5 godzin pracy.

Dane techniczne :

[zdjęcie odtwarzacza Astell & Kern KANN]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl