Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON, MARANTZ - aplikacja Audyssey MultEQ Editor (11.04.2017)

W sprzedaży pojawiła się nowa aplikacja Audyssey MultEQ Editor umożliwiająca precyzyjne ustawienia dźwięku wielokanałowego. Aplikacja Audyssey MultEQ Editor jest dostępna dla urządzeń iPhone oraz iPad w sklepie Appstore w cenie 19,99 Euro, a dla urządzeń działających z systemem Android można pobrać ją ze sklepu Google Play, w cenie 109 zł.

Ponieważ korzystanie z aplikacji wymaga, aby sprzęt posiadał niezbędne komponenty, można z niej korzystać tylko na określonych modelach urządzeń (ich dostępność może się zmieniać w zależności od regionu). W przypadku firmy Marantz są to modele: AV7703, SR7011, SR6011, SR5011, NR1607. Natomiast w przypadku firmy Denon są to modele: AVR-X6300H, AVR-X4300H, AVR-X3300W, AVR-X2300W, AVRX1300W. Aplikacja nie jest kompatybilna z modelami spoza wymienionej listy. Wybrane modele z roku 2017 również będą mogły współpracować z aplikacją.

Najnowsze urządzenia audio-wideo firm Denon i Marantz wykorzystują Audyssey MultEQ, aby skalibrować i dostosować system do warunków odsłuchowych pomieszczenia przy pomocy jednego przycisku. Technologia Audyssey wykrywa rozmiar, typ oraz konfigurację głośników oraz mierzy ich sygnał w pomieszczeniu, aby uzyskać zoptymalizować brzmienie. Optymalizacja działa zarówno dla konfiguracji 5.1 jak i bardziej skomplikowanych wariantów łącznie z Dolby Atmos/DTS:X.

Dzięki aplikacji Audyssey MultEQ Editor właściciele amplitunerów AV Denon i Marantz otrzymują następujące dodatkowe możliwości:
- Edycja ustawień Audyssey MultEQ celem sprawdzenia oraz zmodyfikowania konfiguracji oraz dostosowania do wszelkich nietypowych ustawień głośników.
- Zapoznanie się z wynikami przed i po kalibracji Audyssey, co ułatwia zidentyfikowanie problemów w pomieszczeniu oraz sprawdzenie zmian, jakich dokonuje system.
- Zmiana krzywej charakterystyki Audyssey, w celu dostosowania jej do indywidualnych preferencji.
- Korekta całkowitego odwzorowania częstotliwości korektora EQ dla każdej pary kanałów.
- Przełączanie między dwoma krzywymi wysokich częstotliwości.
- Włączanie/wyłączanie kompensacji średniotonowej pasma, aby dźwięk był jaśniejszy lub wygładzony (np. podniesienie słyszalności dialogów lub złagodzenie głośnych efektów dźwiękowych).
- Zapamiętanie efektu kalibracji na przyszłość, aby był on gotowy w razie pilnego ponownego logowania, lub potrzeby resetowania systemu.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl