Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PHILIPS - zestaw kina domowego MX 956 i nowe zestawy wieżowe (17.07.2001)

Nowy zestaw kina domowego Philips MX 956 ma zintegrowany dekoder Dolby Digital (AC-3), Dolby Pro-Logic, DTS i MPEG Multichannel Surround Sound. Zestaw dostępny będzie na rynku polskim od lipca w cenie 2199 zł.
W zestawie MX 956 zastosowano procesor dźwięku TETRA CORE, następcę DUET CORE. TETRA CORE dekoduje dookólne sygnały Dolby Digital, DTS oraz Dolby Pro-Logic. Procesor automatyczne rozpoznaje format źródła (Dolby Digital, DTS, Dolby Pro-Logic, MPEG i PCM) nie wymagając ręcznego przełączania. MX 956 wyposażony jest również w equalizer z pięcioma ustawieniami (Speech, Music, Movie, Multi-media oraz Personal, w którym można zapamiętać preferowane przez widza nastawy osobiste).
W zestawie znajduje się 6 głośników. 5 dwudrożnych, 60-watowych, można je postawić na podłodze lub powiesić na ścianie za pomocą uchwytów dołączonych do kompletu. Trzy, przeznaczone do pracy z przodu, są ekranowane magnetycznie. Szóstym głośnikiem jest 50 Watowy, aktywny subwoofer wykonany w technologii wOOx. Całkowita moc muzyczna wynosi 350W. Wyjście stereofoniczne 2 x 60W przy impedancji wyjściowej 6 omów.
MX 956 wyposażony jest w trzy wejścia cyfrowe - 2 koncentryczne i jedno optyczne. Dodatkowo, dzięki stereo downmix cyfrowy dźwięk 5.1 (sześciokanałowy), zamieniany jest w zwykły stereofoniczny, dzięki czemu możliwe jest przegrywanie ścieżki dźwiękowej nagranej w systemie wielokanałowym.
Wzmacniacz systemu MX 956 jest jednocześnie tunerem radiowym. Można w nim zaprogramować do 30 stacji a każdej z nich, jeśli nie jest nadawana w systemie RDS, można przypisać nazwę. Zmiana czułości odbiornika pozwala na odbieranie stacji "bliskich", o silnym sygnale jak i bardziej odległych.

Do sklepów trafiła właśnie najnowsza miniwieża Hi-Fi Philipsa oznaczona symbolem FW-C700 (sugerowana cena 1.399 zł). Miniwieża wyposażona jest w cyfrowy tuner z RDS-em, odtwarzacz CD z trzypłytowym zmieniaczem oraz magnetofon kasetowy z autorewersem. Odtwarzacz CD umożliwia odsłuchiwanie zwykłych płyt CD oraz CD-R i CD-RW. Miniwieża dysponuje mocą muzyczną 2 x 120 W (2 x 60 W RMS). Trójdrożne głośniki Bass Reflex wyposażone dodatkowo w system wOOx o trójstopniowym poziomie regulacji, który pozwala na wzmocnienie basów. Miniwieża wyposażona jest również w dwufunkcyjny Timer oraz w cyfrowe wyjście, za pomocą którego można do miniwieży podłączyć CD-Recorder. Urządzenie można obsługiwać za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Philips wprowadza nową miniwieżę FW-P750 z systemem Dolby Prologic. Pięć głośników Bass Reflex, możliwość podłączenia subwoofera, nawigator dźwięku, odtwarzanie płyt CD-RW a także tuner z RDS to główne cechy nowej miniwieży Philipsa sugerowanej cenie 1.499 zł. Dwa głośniki przednie (dwudrożne) mają po 90 W mocy muzycznej, dwa satelity po 25 W oraz, a centralny 50 W. Miniwieża wyposażona jest również w tuner z cyfrową syntezą częstotliwości, z RDS z funkcjami "news" i "TA" (traffic announcement). Dwufunkcyjny Timer pozwala zaprogramować budzenie i wyłączanie mini wieży o dowolnej godzinie. Do obsługi służy 35-przyciskowy pilot zdalnego sterowania.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl