Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FIIO - trzecia wersja przenośnego odtwarzacza X5 (6.04.2017)

Do sprzedaży weszła kolejna wersja przenośnego odtwarzacza marki FiiO, model X5 III. Cena urządzenia dostępnego w trzech wersjach kolorystycznych to 1.999 złotych (dystrybucja MIP).

FiiO X5 III wykorzystuje dwa przetworniki AK4490EN, osobne dla lewego i prawego kanału. Dzięki zastosowaniu dwóch układów AK4490 skuteczniej działa odpowiedzialna za redukcję zniekształceń technologia Velvet Sound (32-bitowe filtrowanie cyfrowe).

Odtwarzacz korzysta z dwóch osobnych rezonatorów krystalicznych. Jeden z nich odpowiada za sygnały o częstotliwości będącej wielokrotnością 44,1kHz (44,1 - 88,2 - 176,4 - 352,8 - DSD) a drugi za sygnały bazujące na wielokrotności 48 kHz (48 - 96 - 192 - 384). Dzięki takiemu podziałowi udało się znacząco zredukować jitter, poprawić dokładność zegara oraz stabilność całego układu. Nie ma też potrzeby konwersji częstotliwości próbkowania, co również może powodować degradację brzmienia.

Wspierane są sygnały PCM, DSD i DXD w plikach WAV, FLAC, APE, APAC, AIFF, WMA, MP3, OGG.

Zastosowano dwa osobne wzmacniacze operacyjne OPA1642, odpowiedzialne za filtrowanie dolnoprzepustowe, a ponadto dedykowany wzmacniacz OPA426, cechujący się wysoką mocą (300mW przy 32Ω). Końcowy kształt układu oraz samego brzmienia to efekt współpracy inżynierów FiiO oraz zamkniętej grupy testerów.

Na wyposażeniu jest 120-stopniowa kontrola głośności oraz dwustopniowy przełącznik wzmocnienia.

FiiO X5 III wyposażony jest w dwa wyjścia słuchawkowe: niesymetryczne 3,5 mm oraz symetryczne 2,5 mm pozwalające uzyskać jeszcze lepszy dźwięk z przystosowanych do tego typu rozwiązań słuchawek.

Po raz pierwszy w rodzinie X5 dodano łączność bezprzewodową w formie modułów Wi-Fi 2,4 GHz oraz Bluetooth 4.0 z obsługą kodeka aptX. Dzięki modułowi WiFi i kontroli urządzenia pod systemem Android 5.1 można korzystać ze strumieniowania z takich serwisów jak TIDAL lub SPOTIFY. Programiści FiiO napisali zupełnie od nowa kod odpowiedzialny za sekcję audio. Przełożyło się to na lepszą jakość brzmienia oraz wyższą wydajność, a ponadto wydłużyło czas pracy na baterii o 1,5 godziny, w porównaniu z oprogramowaniem bazującym na Androidzie w wersji 4.4.

FiiO X5 III oferuje 32 GB pamięci wbudowanej, z czego około 26GB jest dostępne dla użytkownika. Są jeszcze dwa sloty na karty microSD, zgodne z nośnikami o pojemności do 256 GB. Maksymalna łączna obsługiwana pojemność to zatem nawet 544 GB.

Bateria o pojemności 3400 mAh pozwala na pracę przez 10 godzin. Istnieje możliwość skorzystania z technologii szybkiego ładowania na podstawie detekcji temperatury, co pozwoli uzupełnić zapasy energii w 1,5 godziny.

Podobnie jak X7, także i trzecia wersja X5 może pracować w dwóch trybach: Pure Music oraz Android. W tym pierwszym użytkownik może jedynie korzystać z fabrycznego odtwarzacza muzyki, dzięki czemu uzyskuje szybsze działanie urządzenia oraz jeszcze czystsze brzmienie. W trybie Android można instalować oraz uruchamiać dowolne aplikacje.

Z nowego FiiO X5 III, w zależności od potrzeb użytkownika, można korzystać na wiele różnych sposobów. Po podłączeniu specjalnego przewodu, z odtwarzacza można korzystać w samochodzie w trybie InVehicle. Łącząc go z komputerem, jest on w stanie pracować jako karta muzyczna USB. FiiO X5 III może też pełnić rolę transportu cyfrowego w takim wypadku sygnał z wyjścia cyfrowego należy doprowadzić do zewnętrznego przetwornika USB. Wreszcie, FiiO X5 III jest też zgodny ze stacją dokującą FiiO K5, co umożliwia ładowanie baterii oraz dodaje dalsze możliwości połączeń.

Do końca kwietnia 2017 roku u wybranych sprzedawców można zakupić FiiO X5 III wraz z darmowym pakietem dostępu do serwisu streamingowego TIDAL Hi-FI o wartości 120zł brutto. Przed zakupem należy sprawdzić u sprzedawcy czy jest objęty takim programem.

Dane techniczne FiiO X5 III:

[zdjęcie odtwarzacza FiiO X5 III]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl