Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

KBL SOUND - kabel zasilający Solaris (20.03.2017)

Firma KBL Sound wprowadziła do oferty nowy kabel zasilający Solaris. Otwiera on nową serię Tricord Power. Jest to odrębna, ekskluzywna linia KBL Sound, która dotyczy wyłącznie kabli zasilających.

Tricord Power to grupa produktów niepowiązana z pozostałymi seriami KBL Sound. Była ona długo przygotowywana i w dużej mierze odwołuje się do wcześniejszych, wieloletnich doświadczeń producenta, ale wprowadza też szereg nowych rozwiązań konstrukcyjnych, które nie były wcześniej stosowane przez KBL Sound. W końcowej fazie przygotowań każdy z kabli został wyłoniony spośród prototypów testowanych w wielu systemach średniej i wyższej klasy.

Na serię Tricord Power składają się trzy kable sieciowe: Solaris, Mirror Master Reference i Synchro Master Power. Łączy je wspólna zasada konstrukcyjna, która polega na niezależnym poprowadzeniu wszystkich trzech żył zasilania: fazowej, neutralnej i uziemiającej. Pozwoliło to na indywidualny tuning każdej z żył z osobna, co opiera się na założeniu, że każda z nich pełni inną rolę w procesie zasilania. Każda z nich ma w tych kablach osobny, zoptymalizowany system tłumienia drgań i ekranowania. Jak podaje producent dało to poprawę parametrów, przede wszystkim minimalizację wzajemnie zakłócających się wpływów pól magnetycznych generowanych przez przepływ prądu.

Solaris ma więc konstrukcję opartą na separowanym prowadzeniu każdej z trzech żył zasilania. Przewodnikiem jest miedź monokrystaliczna, a zakończenia kabla stanowią wysokiej klasy wtyczki, w których elementy stykowe wykonane są z czystej miedzi tellurycznej, galwanicznie złocone i polerowane. Istotnym elementem tuningu tego modelu są pierścienie antywibracyjne Furutech CF-080 na obu końcach. Ich korpusy wykonane są z nierdzewnej stali pokrytej srebrzonym włóknem węglowym, pochłaniającym drgania, ale również eliminującym ładunki elektrostatyczne.

Standardowe długości to 1.5 m i 2m. Inne długości są dostępne na zamówienie. Cena detaliczna za kabel 1,5m to 6.899 złotych.

[zdjęcie kabla zasilającego KBL Sound Solaris]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl