Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - soundbar HEOS Bar oraz subwoofer HEOS Sub (18.03.2017)

Zapowiedziane zostały dwa nowe bezprzewodowe zestawy głośnikowe marki Denon. Są to soundbar HEOS Bar oraz subwoofer HEOS Sub. Będą dostępne w sprzedaży od kwietnia tego roku, a dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Soundbar HEOS Bar może być częścią systemu Heos co daje takie możliwości jak odtwarzanie muzyki z własnej biblioteki, z serwisów strumieniowych takich jak Spotify czy Tidal i wreszcie z dowolnego radia internetowego. Można też odtwarzać dźwięk przesłany bezpośrednio z telewizora czy innego źródła (cztery wejścia HDMI, cyfrowe optyczne, cyfrowe koncentryczne, analogowe AUX mini-jack, USB). Wbudowany moduł Bluetooth pozwala na bezpośrednią transmisję do soundbara, na przykład ze smartfonów.

HEOS Bar można również zintegrować z parą głośników bezprzewodowych HEOS, lub z bezprzewodowym Subwooferem HEOS. Można go zainstalować na stoliku RTV, bądź też powiesić na ścianie.

Soundbar korzysta z dziewięciu przetworników ustawionych pod kątem 45 stopni, aby rozprowadzić dźwięk w pomieszczeniu. Ta sama technologia DSP, która jest stosowana w amplitunerach AV firmyDenon, znalazła się i w tym urządzeniu, co pozwala stworzyć wrażenie wirtualnego dźwięku przestrzennego. Dzięki przetwarzaniu dekodującemu i zastosowanym algorytmom dźwięk surround zamieniany jest w ścieżkę 5.1 kanałową, bez konieczności instalowania dodatkowych głośników efektowych. Wbudowane jest też przetwarzanie DTS-HD Master Audio czy Dolby True HD.

Drugie z nowych urządzeń, HEOS Subwoofer został zaprojektowany jako dopasowane uzupełnienie dla innych komponentów HEOS, od głośników bezprzewodowych, aż do najnowszych produktów AV takich jak HEOS Amp czy HEOS Link. Tak jak pozostałe urządzenia Heos, subwoofer też działa bezprzewodowo. Obudowę można umieścić zarówno w pionie jak i w poziomie. Dwa produkowane na zamówienie przetworniki 5,25-calowe (13,5 cm) zasilane są wzmacniaczem klasy D. Przetwarzanie sygnału cyfrowego optymalizuje dźwięk dla każdej konfiguracji HEOS, ale dla bardziej wymagających użytkowników została również przewidziana funkcja samodzielnej konfiguracji ustawień dźwięku, dostępna z poziomu aplikacji mobilnej HEOS. Elementy umieszczonej w aplikacji funkcjonalności integracji systemu udostępniają zoptymalizowane przez producenta opcje ustawień dla każdej konfiguracji, ale również na zaawansowane ustawienia dla tych, którzy chcą samodzielnie kontrolować swoje urządzenia w celu dostosowania do własnych potrzeb odsłuchowych.

[zdjęcie soundbara Denon Heos Bar]
[zdjęcie subwoofera Denon Heos Sub]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl