Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - amplitunery do kina domowego (17.07.2001)

Marantz przedstawił nową linie czterech amplitunerów A/V do wielokanałowych systemów kina domowego. Wszystkie modele posiadają dekoder Dolby Digital (AC-3). Trzy najwyższe modele posiadają matrycowy algorytm liczenia, który pozwala na symulowanie dodatkowego, tylnego kanału środkowego i umożliwiający odtwarzanie siedmiokanałowego dźwięku z nośników zapisanych w formacie 5.1. Modele wyposażono też w analogowy dekoder Dolby ProLogic II. Pozwala on na odtwarzanie dźwięku w systemie 5.1, zapewniając szerokopasmowy, pięciokanałowy dźwięk przestrzenny z dwukanałowych, analogowych źródeł stereo.
Podstawowy model, SR4200 dostarcza 70 wat mocy na każdy kanał w systemie 5.1. Podobnie jak wszystkie nowe amplitunery Marantza, SR4200 wyposażony jest w tuner RDS. Odtwarzanie dźwięku z dwukanałowych źródeł, takich jak płyta CD, czy radia, wspomagane jest przez uniwersalną funkcję DSP (Cyfrowe Przetwarzanie Sygnału), która pozwala na wybranie trybu dźwięku przestrzennego.

SR5200, dysponuje mocą 90 wat na kanał i zapewnia odtwarzanie dźwięku w systemie 6.1, kompatybilnym z najnowszym standardem DTS ES. SR5200 wyposażony jest w dekoder Dolby ProLogic II oraz Dolby Digital, wspomagany przez funkcję liczenia matrycy środkowego, tylnego kanału.

Dysponujący mocą 110 wat na kanał, SR6200 wyposażony jest dodatkowo w "inteligentnego" pilota zdalnego sterowania. Pozwala on nie tylko na panowanie nad urządzeniami Marantza, ale również innych marek. Wszystkie funkcje wzmacniacza są przejrzyście przedstawione na ekranie telewizora.

SR7200, najwyższy model amplitunera Marantza, podobnie jak model SR6200 oferuje moc 110 wat na kanał oraz zgodność z Circle Surround. SR7200, w odróżnieniu od modelu SR6200, posiada zespolone wyjście video czyli obowiązujący w Stanach Zjednoczonych standard wysokiej jakości połączeń wizyjnych. Ta dodatkowa funkcja zaprojektowana została z myślą o produktach video klasy high-end, takich jak projektory czy odtwarzacze DVD. Funkcją obecną tylko w modelu SR7200 jest możliwość jednoczesnego odtwarzania dwóch niezależnych źródeł dźwięku do dwóch zestawów głośnikowych jednocześnie kontrolując poziom głośności każdego z nich.

Wszystkie omawiane wzmacniacze wyposażone są w system D-Bus, dzięki któremu urządzenia w systemie kina domowego mogą się ze sobą komunikować i automatycznie reagować na polecenia użytkownika. Magistrala ta używana jest także do przekazywania poleceń pilota, pozwalając na kontrolę urządzeń takich jak magnetofon, nie posiadających wcześniej możliwości sterowania za pomocą pilota.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl