Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CARDAS - kable serii Clear Cygnus (16.03.2017)

W ofercie marki Cardas pojawily się kable z nowej serii Clear Cygnus. Polską dystrybucję prowadzi Voice.

Interkonekt Clear Cygnus korzysta z doświadczenia nabytego podczas projektowania i budowy pozostałych modeli linii Clear. Na potrzeby tego modelu opracowano bardziej ekonomiczną wersję technologii powietrznego zawieszenia, z której korzystają przewody Clear Beyond. Przewodniki Litz wykonano z miedzi OFHC o wysokiej klasy czystości (99,9999%). Rdzeń jest z kevlaru. Przekrój przewodników jest skalowany i ułożony zgodnie ze złotym podziałem. Izolacja jest z podwójnej warstwy taśmy PTFE. Zastosowano układ Star-Quad z antystatycznymi tubami powietrznymi LDPE. Zewnętrzna warstwa wykorzystuje powietrzne tuby PTFE, które lepiej separują ekran od przewodników sygnałowych. Kable wykończone są miękką otuliną TPR. Do standardowej konfekcji stosowane są złącza Cardas GRMO or Neutrik XLR. Cena sugerowana za kabel 1,0m (RCA lub XLR) wynosi 4.190 zł.

Clear Cygnus Phono zajmuje miejsce pomiędzy referencyjnym Clear Phono, a niedawno wprowadzonym Iridium Phono. Konstrukcyjnie jest on oparty na Cygnus Interconnect, tak więc widoczny powyżej opis interkonektu ma też zastosowanie w tym przypadku. Standardowa konfekcja to Cardas S-DIN na Cardas GRMO, lub alternatywnie RCA na RCA. Cena sugerowana za kabel 1,0m wynosi 2.190zł.

Kabel głośnikowy Clear Cygnus Speaker jest prezentowany jako model będący krokiem naprzód w stosunku do przewodów Clear Light. Zastosowano przewodniki Litz z miedzi OFHC o wysokiej klasy czystości (99,9999%) i kevlarowy rdzeń. Przekrój przewodników skalowany odpowiednio i ułożony zgodnie ze złotym podziałem. Izolacja to PTFE z materiałem rozpraszającym ładunki elektryczne pełniącym funkcję dielektryka. Koncentrycznie plecione przewodniki otoczone są polipropylenowymi włóknami. Koszulka zewnętrzna jest miękka i elastyczna. Standardowa konfekcja to widły lub banany Cardas, zaciskane są pod ciśnieniem 10,000psi w Bandon (Oregon). Cena sugerowana to 8.490zł za 2,5m lub 9.990zł za 3,0m. Opcjonalnie w wersji bi-wire wymagana jest dopłata 1.000zł.

[zdjęcie interkonektu Cardas Clear Cygnus]
[zdjęcie kabla phono Cardas Clear Cygnus]
[zdjęcie kabla głośnikowego Cardas Clear Cygnus]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl