Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - receiver Heos AVR zdolny do pracy przewodowej i bezprzewodowej (14.03.2017)

W kwietniu 2017 do sprzedaży ma wejść Denon HEOS AVR. Zarówno kształt jak i wzornictwo aluminiowej obudowy odbiegają od utartych schematów spotykanych w pokrewnych funkcjonalnie amplitunerach AV. Wyróżniającą cechą Heos AVR jest też możliwość bezprzewodowej transmisji sygnału w systemie Heos.

Heos AVR ma pięciokanałowy wzmacniacz mocy klasy D (50W/kanał dla 8Ω przy wysterowaniu dwóch kanałów) oraz wyjście liniowe dla subwoofera, tak więc można z jego pomocą stworzyć typowy, przewodowy zestaw typu 5.1. Oprócz tego jest też zgodny z firmowym systemem łączności Heos. Można więc przesyłać sygnały do głośników bezprzewodowo. Możliwa jest praca w systemie mieszanym, gdzie część głośników jest obsługiwana przewodowo, a część bezprzewodowo poprzez system Heos.

Możliwa jest praca wielostrefowa (multiroom). Dodatkowe głośniki Heos mogą być dołączone do systemu w każdej chwili za pomocą kilku kliknięć w aplikacji HEOS. Można odtwarzać inną muzykę w każdym pomieszczeniu, lub też połączyć głośniki w całym domu w trybie Party, nagłaśniając jednocześnie każdy pokój tym samym sygnałem.

Do dyspozycji są 4 wejścia HDMI automatycznie wykrywające sygnał źródła i kompatybilne z najnowszymi formatami 4K UltraHD TV. Są też dwa wejścia audio cyfrowe (optyczne, koncentryczne), dwa wejścia audio analogowe (liniowe RCA, AUX mini-jack) i wejście USB. Połączenie z siecią lokalną można nawiązać przewodowo przez port Ethernet lub bezprzewodowo przez Wi-Fi. Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia odtwarzanie bezpośrednio z telefonu lub tabletu.

Oprócz kompletu wyjść do podłączenia zestawów głośnikowych (5.1) jest też wyjście HDMI ARC.

Obsługę Heos AVR ułatwia aplikacja Heos. Prowadzi ona użytkownika przez proces instalacji i konfiguracji, co pozwala zintegrować urządzenie z całym domowym systemem muzycznym. W zestawie jest też pilot zdalnego sterowania.

Heos AVR może również odtwarzać muzykę bezpośrednio z komputera, z serwisów takich jak Napster, Spotify Connect czy Tidal.

Aktualizacje wewnętrznego oprogramowania można nanosić przez USB lub przez sieć.

Dane techniczne Denon Heos AVR:

[zdjęcie receivera Denon Heos AVR]
[zdjęcie receivera Denon Heos AVR - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl