Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DCS - odtwarzacz plików Network Bridge (6.03.2017)

Na nasz rynek wszedł odtwarzacz plików Network Bridge angielskiej firmy dCS. Jest on dostępny w dwóch kolorach (srebrny, czarny) w cenie 17.640 złotych (dystrybucja Audiofast).

Network Bridge odtwarza pliki cyfrowe i transmisje strumieniowe z różnych źródeł. Urządzenie nie ma wbudowanego konwertera cyfrowo-analogowego i przekazuje na wyjściach sygnały cyfrowe w różnych postaciach, zarówno w typowych jak i mniej popularnych standardach.

Urządzenie ma wejście sieciowe Ethernet i może pracować jako renderer UPnP w trybie asynchronicznym. Pliki można pobierać z dysku sieciowego NAS lub z komputera. Jest też bezprzewodowe wejście Wi-Fi. Zarówno wejście sieciowe jak i Wi-Fi pozwalają na odtwarzanie poprzez AirPlay. Można strumieniować muzykę ze Spotify Connect czy Tidal, a także z wykorzystaniem oprogramowania Roon. Wejście USB typ A pozwala odtwarzać pliki z nośników zewnętrznych USB.

Network Bridge ma dwa wyjścia AES/EBU (3-stykowe XLR). Każde z nich może wyprowadzić sygnał PCM do 24 bitów 192kHz lub DSD/64 w formacie DoP. Można też wykorzystać te wyjścia jako parę Dual AES do wyprowadzenia PCM z szybkością do 384kHz, lub DSD/64 i DSD/128 w formacie DoP.
Kolejne wyjście to SPDIF postaci gniazda RCA z możliwością wyprowadzenia PCM do 24 bitów 192kHz lub DSD/64 w formacie DoP.
Jest też interfejs SDIF-2 na dwóch złączach BNC. Wyprowadza on PCM z szybkością do 24 bitów 96kHz lub SDIF-2 DSD/64.
Oprócz tego na wyposażeniu są dwa wejścia i jedno wyjście zegara (wszystkie gniazda BNC).
Kompatybilność z wcześniejszymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi dCS jest zapewniona przez funkcję próbkowania w dół z całkowitym podzielnikiem. Funkcja próbkowania w dół konwertuje dane wysokiej rozdzielczości (na przykład DXD lub DSD) do 24 bitowego PCM przy 176.4/192kHz lub 88.2/96kHz. Ta funkcja jest kontrolowana przez aplikację Network Bridge.

Konstrukcja Network Bridge bazuje na wykorzystaniu platformy sprzętowej FPGA. Zastosowano prostą i efektywną architekturę automatycznego taktowania (auto clocking) co minimalizuje zniekształcenia jitter i poprawia jakość dźwięku.

Natywna aplikacja Network Bridge zapewnia pełną kontrolę możliwości strumieniowania, jak również ustawień wejścia, wyjścia oraz synchronizacji zegara. Aplikacja Network Bridge bazuje na tej samej technologii, która została wykorzystana we flagowej linii produktów dCS Vivaldi, dostarczając interfejs do zarządzania całą biblioteką cyfrowej muzyki.

Wewnętrzne oprogramowanie Network Bridge (firmware) można aktualizować przez Internet przy pomocy sekcji ustawień w aplikacji. To pozwala firmie dCS dodawać nowe funkcje i ulepszać działanie urządzenia przez cały jego cykl życia.

Zaprojektowana i produkowana w Wielkiej Brytanii obudowa wykorzystuje używane w lotnictwie aluminium do redukcji wibracji i efektów magnetycznych. Wielostopniowa stabilizacja zasilania izoluje czułe układy scalone zegara od szumu przetwarzania cyfrowego.

Dane techniczne dCS Network Bridge:

[zdjęcie odtwarzacza dCS Network Bridge]
[zdjęcie odtwarzacza dCS Network Bridge - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl