Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SMSL - dwa przenośne przetworniki CA ze wzmacniaczem słuchawkowym (3.03.2017)

Firma MIP wprowadziła na nasz rynek dwa przenośne przetworniki CA ze wzmacniaczem słuchawkowym. Urządzenia te mają za zadanie poprawić jakość dźwięku w porównaniu z tym co oferują standardowe wyjścia słuchawkowe w smartfonach i tabletach. Producent zadbał o miniaturyzację obu modeli, aby zapewnić jak najlepszy komfort użytkowania.

SMSL ICON (cena 399 złotych) jest przeznaczony do pracy z urządzeniami Apple ze złączem Lightning. Można go przykładowo wykorzystać do podłączenia typowych słuchawek do smartfona iPhone 7, który nie posiada złącza słuchawkowego. ICON posiada złącze komunikacyjne, gniazdo mini-jack 3,5mm do podłączenia słuchawek, mikrofon oraz przyciski do nawigacji, w tym regulacji głośności oraz aktywnego przycisku umożliwiającego odbieranie rozmów i przełączanie utworów. Jest też dioda sygnalizująca pracę urządzenia. Sprzęt jest w pełni kompatybilny z urządzeniami Apple. ICON wykorzystuje przetwornik Cirrus Logic o stosunku SNR wynoszącym 112dB i obsługuje częstotliwości próbkowania do 48kHz. Wzmacniacz o mocy 28mW dla 32Ω na kanał wysteruje większość słuchawek przenośnych. Masa urządzenia to 16,5g.

SMSL IDOL+ (cena 249 złotych) ma złącze Micro USB i nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych sterowników. W przypadku telefonów potrzebna jest obsługa USB audio oraz USB OTG. W komputerach działa w trybie plug and play. Urządzenie ma masę 11 gramów i wymiary 55*21*8mm. IDOL+ wspiera zarówno formaty 16-bitowe (192kHz) jak i 24-bitowe (96kHz) dzięki czemu można na nim słuchać utworów w wysokiej rozdzielczości. Zastosowano wzmacniacz MAX97220A oferujący sporą wydajność pozwalającą wysterować słuchawki przenośne i znaczną część bardziej wymagających słuchawek hi-fi. Wbudowany jest przycisk głośności, a także przycisk wyciszenia, co pozwala dostosować dźwięk do aktualnych potrzeb bez wyjmowania telefonu.

[zdjęcie przenośnego przetwornika CA SMSL ICON]
[zdjęcie przenośnego przetwornika CA SMSL IDOL+]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl