Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DVD-Audio - specyfikacja standardu w wersji 1.0 (2.03.1999)

9 lutego w Tokio ogłoszono finalną wersję standardu DVD-Audio oznaczoną numerem 1.0. Jest to piąty standard tej rodziny ogłoszony przez DVD Forum (poprzednie to DVD-Video, DVD-ROM, DVD-RAM, DVD-R). Wydana zostanie odpowiednia specyfikacja standardu, która będzie osiągalna dla firm wczesną wiosną.

DVD-Audio pozwala na zapis z kilkoma różnymi częstotliwościami próbkowania (48kHz, 96kHz, 192kHz, a także 44.1kHz, 88.2kHz, 176.4 kHz). Możliwe są rozdzielczości 16 bitów, 20 bitów i 24 bity. Możliwe jest nagranie do 6 kanałów i transfer z maksymalną prędkością 9.6 Mbps. Zapewniona jest też kompatybilność z DVD-Video i DVD-ROM.

W trybie dwukanałowego stereo można nagrać ponad 74 minuty na jednostronnym i jednowarstwowym dysku z najwyższą rozdzielczością 192kHz/24bity. W trybie wielokanałowym można uzyskać czas odtwarzania powyżej 74 minut przy 6 kanałach zapisanych z rozdzielczością 96kHz/24bity. Nagrania wielokanałowe można też odtwarzać w systemach dwukanałowych.

Istnieją różne dodatkowe opcje. Można odtwarzać klipy video z dźwiękiem PCM lub AC-3 z poziomem jakościowym DVD-Video. Dyski mogą też zawierać dodatkowe informacje.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl