Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - bogato wysposażony, lampowy przedwzmacniacz gramofonowy MP1100 (15.02.2017)

Na nasz rynek wszedł lampowy przedwzmacniacz gramofonowy McIntosh MP1100. Ma on duże możliwości zarówno w zakresie konfiguracji jak i oferowanych funkcji. Jego cena wynosi 37.600 złotych (dystrybucja HiFi Club).

MP1100 wykorzystuje cztery lampy 12AX7A, po dwie na kanał w topologii zrównoważonej. Jest to pierwszy lampowy, symetryczny przedwzmacniacz gramofonowy McIntosha. Zastosowano konstrukcję dual-mono, kanały są od siebie odizolowane zarówno elektrycznie jak i mechanicznie. Zasilacze są odseparowane elektrycznie.

MP1100 ma trzy uniwersalne, konfigurowalne wejścia gramofonowe RCA. Jedno z wejść jest zdublowane w postaci symetrycznych gniazd XLR. Na wszystkich wejściach można ustawiać zarówno rezystancję (7 nastaw) jak i pojemność (8 nastaw). Przedwzmacniacz ma fabrycznie zaprogramowane profile z nastawami dla wkładek MM i MC, a także dla gramofonów McIntosh MT10 i MT5. Oprócz tego jest jeszcze możliwość swobodnego zdefiniowania pięciu profili przez użytkownika. Profile mogą być dowolnie przypisywane do wejść. Do wyboru są różne krzywe korekcyjne (RIAA, LP, NAB, AES, 78). Można też skorzystać z dwóch filtrów (Rumble Filter, Scratch Filter). Wzmocnienie jest regulowane w zakresie od 40dB do 64dB. Jest też ustawienie Mono dla prawidłowego odtwarzania płyt monofonicznych.

Oprócz możliwości związanych ściśle z samym odtwarzaniem płyt analogowych dodano też inne funkcje. Do dyspozycji są dwa wejścia liniowe, jedno niesymetryczne RCA i jedno symetryczne XLR. Oprócz dwóch wyjść analogowych (RCA i XLR), MP1100 ma też trzy wyjścia cyfrowe (optyczne, koncentryczne RCA, USB). Rozdzielczość sygnału na wyjściach cyfrowych wynosi zawsze 24bity, a częstotliwość próbkowania można wybrać spośród dwóch wariantów: 96kHz lub 192kHz. Sygnalizator przesterowania cyfrowego ułatwia optymalizację ustawień przy zgrywaniu płyt analogowych do postaci cyfrowej.

Dane techniczne MP1100:

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego McIntosh MP1100]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego McIntosh MP1100 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl