Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRADIENT - monitory Five z głośnikiem koncentrycznym (14.02.2017)

Począwszy od końca lutego na naszym rynku będą dostępne podstawkowe monitory Gradient Five. Ich dodatkowe oznaczenie to 5.1, w odróżnieniu od wcześniejszego modelu 5.0 o podobnej konstrukcji. Cena została ustalona na 8.490 zł za parę (dystrybucja Moje Audio).

Obudowa o objętości 8 litrów jest wykonywana z litego drewna brzozowego. Tylna i przednia ścianka są standardowo wykonywane ze sklejki brzozowej i pokryte włoską nano-powłoką Fenix NTM w kolorach czarnym lub białym. Powłoka ta jest matowa, odporna na zarysowania i ślady po palcach. W wersji kolumn gdzie ścianki z brzozy są lakierowane na biało ścianki przednia i tylnia są z pokrytego na biało MDF zamiast sklejki.

Model Five wykorzystuje konstrukcję obudowy z membraną bierną. Umieszczona na tylnej ściance membrana bierna ma kształt stadionu o rozmiarze 140x200mm.

W zestawach zastosowano koncentryczny, dwudrożny zespół głośnikowy opracowany przez Gradienta we współpracy z norweską firmą Seas. Sekcja niskośredniotonowa o rozmiarze 176 mm ma membranę z włókna szklanego. Sekcja wysokotonowa ma 25-milimetrową kopułkę aluminiową.

Zastosowanie głośnika koncentrycznego pozwoliło uzyskać kontrolowane charakterystyki kierunkowe i gładką charakterystykę przenoszenia w szerokim polu odsłuchu. Według materiałów producenta zapewnia to bardzo dobrą stereofonię z dokładną lokalizacją, bardzo dobrą szerokością i głębokością sceny.

Kolumny można użytkować zarówno w ustawieniu pionowym jak i poziomym. Jako optymalny wariant instalacji zalecane są wysokojakościowe podstawki, ale możliwy jest też montaż na ścianie czy nawet ustawienie na półce. Można ustawić kolumny blisko tylnej ściany. Model Five może pracować zarówno w stereo jak i kinie domowym. Ponieważ w innych modelach Gradienta także jest stosowany głośnik koncentryczny, można łączyć różne kolumny tej firmy do tworzenia dobrze dopasowanych systemów wielokanałowych.

Gradient Five nie tylko jest nominalnie zestawem 8-omowym, ale oprócz tego krzywa impedancji rzadko sięga poniżej 7 omów, co ułatwia współpracę ze wzmacniaczami. Zastosowano jedną parę uniwersalnych terminali.

Dane techniczne Gradient Five:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Gradient Five]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Gradient Five - z maskownicą]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl