Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GOLDNOTE - podłogowe kolumny XT-7 (4.02.2017)

XT-7 to nowe, trójdrożne, podłogowe kolumny włoskiej marki Goldnote. Sprzedaż w Polsce obsługuje czeska firma Audio Ranny.

Konstrukcja skrzynki bazuje na wykorzystaniu drewnianych, wielowarstwowych paneli. Sekcje basowa i średniowysokotonowa mają osobne obudowy. Głośniki basowe pracują w obudowie wentylowanej, a średniotonowy w obudowie zamkniętej. Podstawa kolumn rozciąga się do tyłu i ma regulowane kolce. Ścianka frontowa, podstawa, ścianka górna i tylna są lakierowane na czarno. Natomiast wykończenie boków jest oferowane w kilku wariantach (czarny połysk, biały połysk, włoski orzech, grafitowy orzech).

Po raz pierwszy w kolumnach Goldnote zastosowano głośnik wysokotonowy typu AMT. Ma on metalową, tłumioną komorę.

Głośnik średniotonowy o rozmiarze 15cm został opracowany we współpracy z firmą Seas. Charakteryzuje się on wysoką liniowością i ma specjalnie opracowany metalowy kosz produkowany metodą MIM (metal injection molding). Membrana jest wykonana ze wzmocnionego, tkanego polipropylenu. Gumowe zawieszenie o niskiej stratności jest promieniście wzmocnione, co redukuje promieniste rezonanse oraz minimalizuje łamanie zawieszenia przy dużych wychyleniach. Miedziany stożek fazowy poprawia odprowadzanie ciepła, a miedziany pierścień wokół cewki pomaga w redukcji zniekształceń. Ażurowa konstrukcja wokół resora minimalizuje odbicia dźwięku. Resor nie ma plastikowego pierścienia uszczelniającego aby poprawić zakres wychyleń i liniowość.

W dwóch 18-centymetrowych głośnikach basowych - także opracowanych razem z Seas-em - zastosowano kilka takich samych rozwiązań jak w średniotonowym. Membrany są ze wzmocnionego, tkanego polipropylenu, kosze wykonano techniką MIM, miedziany stożek fazowy poprawia odprowadzanie ciepła, miedziany pierścień wokół cewki redukuje zniekształcenia. Aby zwiększyć zakres wychyleń tylny nabiegunnik jest wybrzuszony. Cewka jest nawinięta aluminiowym drutem pokrytym miedzią (CCAW).

W zwrotnicy zastosowano wysokiej jakości podzespoły z firm Mundorf i Clarity. Są tam między innymi ręcznie nawijane cewki powietrzne i grafitowe rezystory. Płytki z grubego włókna szklanego mają pozłacane ścieżki o grubości 70µm. Częstotliwości podziału to 280Hz i 3.000Hz.

Zalecana minimalna odległość słuchacza od zestawów to 1,5 - 2,0 metra.

Dane techniczne kolumn Goldnote XT-7:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Goldnote XT-7]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl