Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONUS FABER - kolumny serii Homage w nowej wersji Tradition (3.02.2017)

Włoska firma Sonus Faber odświeża swoją serię kolumn Homage. Jeszcze w tym miesiącu wejdą do sprzedaży cztery modele serii Homage Tradition: Amati, Guarneri, Vox oraz Serafino. Ceny detaliczne (dystrybucja Horn Distribution) wynoszą:
Amati Tradition .... 119.998 zł para
Serafino Tradition .... 89.998 zł para
Guarneri Tradition .... 59.998 zł para

Serafino to nowość w serii Homage. Nazwa tej 3.5-drożnej wolnostojącej kolumny wywodzi się od włoskiego lutnika Santo Serafino, żyjącego w latach 1699-1758, weneckiego mistrza ze szkoły Nicolo Amati.

Rozwiązania techniczne zastosowane w Lilium, Il Cremonese oraz zestawie Olimpica kontynuują swą ewolucję w ramach serii Homage Tradition. Stealth Ultraflex jest rozwinięciem systemu Stealth Reflex. Jego zewnętrzną część wykonano z tłoczonego aluminium. Znajduje się ona na tylnej ściance i ma za zadanie regulować przepływ powietrza przez specjalny kanał, eliminując przy tym turbulencje, a co za tym idzie, zmniejszając zniekształcenia. Częścią szkieletu jest także tylna ścianka, która łączy panele tłumiące w podstawie i górnej części obudowy. Obudowy kolumn nawiązują swym kształtem do kształtu lutni lecz konstrukcję poddano poważnym zmianom. Kolumny serii Homage Tradition są owocem szczegółowych badań. Zaokrąglone boki zostały zmienione, obudowom nadano większą objętość, połączono także rozwiązania zastosowane we wcześniejszych seriach Tradition oraz Lilium.

Zestawy Guarneri oraz Serafino wyposażono w tzw. ciche kolce (Silent Spikes). Wykonano je, łącząc ze sobą metal i polimer. Są one nową wersją klasycznego, opatentowanego przez Sonus faber systemu Z.V.T (Zero Vibration Transmission), który wywodzi się z zestawu Il Cremonese. W nowej kolumnie Amati zachowano klasyczny, zoptymalizowany system zawieszenia. Przetworniki użyte w serii Homage Tradition to zmodyfikowane konstrukcje znane z serii Il Cremonese.

Podstawki modelu Guarneri Tradition pełnią zarówno czysto estetyczne jak i akustyczne funkcje. Wykonane zostały z włókien węglowych i są wynikiem doświadczeń zdobytych przy produkcji kolumn Ex3ma oraz podczas współpracy Sonus Faber z firmą Pagani Automobili. Smukła i zaokrąglona linia standu, mimo iż znacznie lżejsza od poprzednika, oferuje większą wytrzymałość.

Kolumny Homage Tradition dostępne są w dwóch wersjach wykończenia.
Wersja czerwona łaczy tradycyjne drzewo orzecha z elementami z czarnego, szczotkowanego aluminium oraz czarnej skóry (podobnie jak flagowe modele Aida, Lilium oraz Il Cremonese).
Wersja wenge łączy drewno wenge (pierwszy raz użyte przez Sonus Faber) z akcentami drewna klonowego (nawiązanie do serii Olimpica) i elementami ze szczotkowanego aluminium w kolorze tytanowym oraz wykończeniem z brązowej skóry.

Guarneri Tradition to 2-drożna kolumna głośnikowa w obudowie bas-reflex z systemem Stealth Ultraflex oraz technologią Zero Vibration Transmission zaimplementowaną do izolującego od podłoża, wyposażonego w system antywibracyjny podstawki.

Głośnik wysokotonowy H28 XTR-04 to przetwornik Sonus faber z jedwabną kopułką 28 mm Arrow Point DAD z drewnianą obudową w postaci komory labiryntowej. Głośnik średnio-niskotonowy W15 XTR-04 to przetwornik firmy Sonus faber 15 cm z magnesem neodymowym.
Zwrotnica jest opisana jako konstrukcja pozbawiona rezonansów, zoptymalizowana pod kątem amplitudy/fazy dla uzyskania optymalnej prezentacji czaso-przestrzennej. Zastosowano też Paracross topology. Impedancja w zakresie niskich częstotliwości jest kontrolowana pod kątem optymaliazaji współpracy ze wzmacniaczami. W konstrukcji zastosowano najnowsze olejowe i złoto-srebrno-olejowe kondensatory firmy Mundorf serii Evo oraz cewki firmy Jantzen. Częstotliwość podziału to 2.500 Hz.

Dane techniczne Sonus Faber Guarneri Tradition:

Serafino Tradition to 3.5-drożna kolumna głośnikowa bas-reflex z systemem Stealth Ultraflex oraz technologią Zero Vibration Transmission zaimplementowaną do izolującego od podłoża systemu antywibracyjnego.

Głośnik wysokotonowy H28 XTR-04 to przetwornik Sonus faber z jedwabną kopułką 28 mm Arrow Point DAD z drewnianą obudową w postaci komory labiryntowej. Głośnik średniotonowy M15 XTR-04 to przetwornik firmy Sonus faber 15 cm z magnesem neodymowym. Dwa głośniki niskotonowe W18 XTR-08 to przetworniki firmy Sonus faber 18 cm. Mają one lekkie, 3-warstwowe membrany o konstrukcji typu kanapkowej, zbudowane ze stanowiącej rdzeń pianki oraz dwóch papierowych warstw zewnętrznych.
Zwrotnica jest opisana jako konstrukcja pozbawiona rezonansów, zoptymalizowana pod kątem amplitudy/fazy dla uzyskania optymalnej prezentacji czaso-przestrzennej. Zastosowano też Paracross topology. Impedancja w zakresie niskich częstotliwości jest kontrolowana pod kątem optymaliazaji współpracy ze wzmacniaczami. W konstrukcji zastosowano najnowsze olejowe i złoto-srebrno-olejowe kondensatory firmy Mundorf serii Evo oraz cewki firmy Jantzen. Częstotliwość podziału to 80Hz, 250Hz i 2.500 Hz.

Dane techniczne Sonus Faber Serafino Tradition:

Amati Tradition to 3.5-drożna kolumna głośnikowa bas-reflex z systemem Stealth Ultraflex oraz technologią Zero Vibration Transmission zaimplementowaną do izolującego od podłoża systemu antywibracyjnego.

Głośnik wysokotonowy H28 XTR-04 to przetwornik Sonus faber z jedwabną kopułką 28 mm Arrow Point DAD z drewnianą obudową w postaci komory labiryntowej. Głośnik średniotonowy M15 XTR-04 to przetwornik firmy Sonus faber 15 cm z magnesem neodymowym. Dwa głośniki niskotonowe W22 XTR-08 to przetworniki firmy Sonus faber 18 cm. Mają one lekkie, 3-warstwowe membrany o konstrukcji typu kanapkowej, zbudowane ze stanowiącej rdzeń pianki oraz dwóch papierowych warstw zewnętrznych.
Zwrotnica jest opisana jako konstrukcja pozbawiona rezonansów, zoptymalizowana pod kątem amplitudy/fazy dla uzyskania optymalnej prezentacji czaso-przestrzennej. Zastosowano też Paracross topology. Impedancja w zakresie niskich częstotliwości jest kontrolowana pod kątem optymaliazaji współpracy ze wzmacniaczami. W konstrukcji zastosowano najnowsze olejowe i złoto-srebrno-olejowe kondensatory firmy Mundorf serii Evo oraz cewki firmy Jantzen. Częstotliwość podziału to 80Hz, 250Hz i 2.500 Hz.

Dane techniczne Sonus Faber Amati Tradition:

[zdjęcie zestawu głośnikowego Sonus Faber Amati Tradition]
[zdjęcie zestawu głośnikowego Sonus Faber Guarneri Tradition]
[zdjęcie zestawu głośnikowego Sonus Faber Serafino Tradition]
[zdjęcie zestawu głośnikowego Sonus Faber Serafino Tradition - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl