Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AURALIC - Polaris, połączenie wzmacniacza zintegrowanego z odtwarzaczem plików (26.01.2017)

Po zapowiedzi z października 2016 do sprzedaży wszedł Auralic Polaris. Jest to połączenie wzmacniacza zintegrowanego i odtwarzacza strumieniowego. Urządzenie jest produkowane w dwóch rodzajach wykończenia (Matte Black, Matte Silver), a sugerowana cena detaliczna wynosi 17.000 złotych (dystrybucja MIP).

Stopień wyjściowy wzmacniacza zapewnia moc 120W/8Ω na kanał (180W na 4Ω). Dla połączeń analogowych są dostępne dwie pary wielofunkcyjnych złącz RCA. Mogą one działać w trybie przedwzmacniacza gramofonowego MM (wzmocnienie 36dB), wejścia liniowego (czułość 2Vrms) albo wyjścia przedwzmacniacza (6Vrms @ 0dBFS). Wszystkie tryby pracy można skonfigurować w menu urządzenia.

Wejścia cyfrowe jak AES/EBU, koncentryczne RCA, optyczne Toslink oraz złącza USB (typ A, typ B) dają możliwość podłączenie typowych źródeł cyfrowych, komputera lub nośnika z zapisanymi plikami. Do połączenia z siecią lokalną i Internetem można wykorzystać przewodowe połączenie Ethernet lub bezprzewodowe Wi-Fi (dwa gniazda antenowe). Urządzenie potrafi odczytywać pliki zapisane na dysku twardym, pamięci przenośnej, w udostępnionych folderach sieciowych czy serwerach muzycznych opartych na DLNA / UPnP.

Przetwarzanie cyfrowe opiera się na firmowej platformie Lightning Streaming Platform. Obsługiwane są cyfrowe formaty PCM od 44.1kHz do 384kHz z rozdzielczością 32 bity (maksymalne parametry tylko przez USB i strumieniowanie) oraz DSD64 i DSD128. Przez wejście USB i strumieniowanie obsługiwane jest też DSD256. Zastosowano wysokiej jakości zegar (Femto Master Clock) z dwoma częstotliwościami, osobnymi dla wielokrotności 44,1kHz i 48kHz. Do wyboru są cztery różne filtry cyfrowe.

Aplikacja Lighting DS (dla systemu iOS) pozwala słuchać muzyki z serwisów strumieniowych jak Tidal, Quobuz w jakości bezstratnej. Jest możliwość słuchania radia internetowego. Dodatkowo dzięki obsłudze AirPlay, Songcast, WiFi oraz Bluetooth można w alternatywny sposób przesyłać muzykę z Apple Music, Spotify i innych dostawców za pośrednictwem smartfona czy komputera. Urządzenie potrafi pracować jako końcowy element systemu Roon Ready. Do sterowania można też wykorzystać oprogramowanie kompatybilne z OpenHome lub uPnP. Jest też pilot Auralic RC-1.

Przy zamawianiu Polaris istnieje możliwość zamontowania wewnątrz dysku twardego (2,5 cala) HDD lub SSD pełniącą rolę pamięci wewnętrznej. W ten sposób Polaris przekształca się w serwer muzyczny. Nie istnieje żadne ograniczenie pojemności zamontowanego dysku. Można we własnym zakresie zakupić taki dysk i zamontować w urządzeniu.

Polaris oparty jest na platformie sprzętowej Tesla i posiada procesor Quad-Core Coretex A9 1GHz, 1GB pamięci DDR3, oraz 4GB pamięci systemowej. Auralic wybrał tę platformę ze względu na jej elastyczność i długoterminowe wsparcie techniczne. W planach są funkcje, które będą oferowały DSD upsampling, korektę akustyki pomieszczenia i wsparcie MQA. Wszystkie te funkcje mogą być dostarczone poprzez automatyczne aktualizacje online bez konieczności ingerencji użytkownika.

Do regulacji głośności zastosowano technologię nazwaną Hybrid Analog Volume Control. Wykorzystuje ona połączenie cyfrowej jak i analogowej regulacji głośności. Analogowa regulacja głośności uruchamiana jest co 12dB cyfrowego wzmocnienia, aby regulacja cyfrowa i konwerter cyfrowo-analogowy zawsze pracowały w swoich optymalnych zakresach, zapewniając najlepsze parametry (duży stosunek sygnał/szum, niskie zniekształcenia THD+N, dobra liniowość) i jakość dźwięku.

Dane techniczne Auralic Polaris:

[zdjęcie wzmacniacza-odtwarzacza Auralic Polaris - czarny]
[zdjęcie wzmacniacza-odtwarzacza Auralic Polaris - srebrny]
[zdjęcie wzmacniacza-odtwarzacza Auralic Polaris - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl