Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EXPOSURE - nowa seria XM, wzmacniacz zintegrowany i przedwzmacniacz gramofonowy (18.01.2017)

Firma Exposure poszerzyła swoją ofertę o nową serię XM. Obecnie tworzą ją dwa modele: wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym przetwornikiem DAC i przedwzmacniacz gramofonowy. Mają się one pojawić w Polsce w pierwszym kwartale tego roku. Obydwa urządzenia będą dostępne w kolorze czarnym lub tytanowym oraz mają wysokojakościową aluminiową obudowę z anodowaną, szczotkowaną, aluminiową płytą czołową.

Exposure XM5 (cena detaliczna 6.490 złotych) to wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym. Na wyposażeniu jest łącznie pięć wejść cyfrowych i 3 wejścia analogowe. Oprócz terminali głośnikowych jest też wyjście z przedwzmacniacza (PRE OUT). Zastosowano specjalnie produkowany transformator toroidalny, bipolarne tranzystory wyjściowe Toshiba oraz wysokiej jakości rezystory i kondensatory w torze audio. Konwersję CA wykonuje układ Burr Brown COMOS 24Bit z serii Sound Plus. Na wyposażeniu jest pilot zdalnego sterownia.

Dla sygnałów analogowych jest wejście liniowe (czułość 350mV), wejście gramofonowe MM (czułość 2,5mV) i stałopoziomowe wejście liniowe dla AV (czułość 450mV). Dla sygnałów cyfrowych są cztery wejścia SPDIF (dwa optyczne, dwa BNC, wszystkie z obsługą sygnałów 32-192kHz, 16-24bity) oraz jedno asynchroniczne wejście USB typ B (obsługa sygnałów PCM 44,1-192kHz, 16-24 bity oraz DSD64 przez DoP).

Dane techniczne wzmacniacza Exposure XM5:

Exposure XM3 (cena detaliczna 3.490 złotych) to przedwzmacniacz gramofonowy. Na tylnej ściance są osobne wejścia dla wkładek MM i MC oraz przycisk do wyboru pomiędzy tymi wejściami. Zespół przełączników (DIP) pozwala też ustawiać impedancję i wzmocnienie wejść. Zastosowano specjalnie produkowany transformator toroidalny. W zasilaczu pracują zespoły równolegle połączonych kondensatorów aby uzyskać niskie ESR. Wszystkie stopnie zbudowano na tranzystorach dyskretnych. W torze sygnałowym pracują wysokiej jakości rezystory i kondensatory.

Dane techniczne przedwzmacniacza gramofonowego Exposure XM3:

[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego Exposure XM5]
[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego Exposure XM5 - tylna ścianka]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Exposure XM3]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Exposure XM3 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl