Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - D1100 cyfrowy przedwzmacniacz - konwerter CA (16.01.2017)

Na nasz rynek wszedł cyfrowy przedwzmacniacz - konwerter cyfrowo-analogowy McIntosh D1100. Jego cena detaliczna wynosi (dystrybucja HiFi Club) 32.900 złotych.

D1100 to referencyjne urządzenie tego rodzaju w ofercie McIntosha'a. Zastosowano 8-kanałowy, 32-bitowy układ do konwersji CA. Jest on zaaplikowany w konfiguracji Quad Balanced, połowa obsługuje lewy kanał, a połowa prawy kanał. Jest to najbardziej zaawansowany konwerter CA jaki do tej pory zastosowano w sprzęcie McIntosha.

D1100 ma łącznie 9 wejść cyfrowych: 3 optyczne, 3 koncentryczne (dwa RCA oraz jedno BNC), jedno w firmowym stanardzie MCT (gniazdo DIN), jedno AES/EBU i jedno USB typ B. Wejście USB obsługuje standardowe sygnały PCM do 32-bitów/384kHz, sygnały DXD 352.8kHz oraz DXD 384kHz, a także sygnały DSD64, DSD128, DSD256. Wszystkie pozostałe wejścia obsługują PCM do 24-bitów/192kHz. Firmowe wejście MCT przyda się przede wszystkim do połączenia z transportem SACD/CD McIntosh MCT450.

Do dyspozycji jest łącznie sześć stereofonicznych wyjść analogowych. Jedno RCA i jedno XLR mają stały poziom wyjściowych. Natomiast dwa RCA i dwa XLR mają poziom regulowany. Wyjścia z regulowanym poziomem mogą być włączane i wyłączane.

D1100 ma spore możliwości funkcjonalne. Można nadać nazwy wszystkim wejściom. Na wyposażeniu są 4 gniazda dla przesyłu danych i 4 programowalne gniazda wyzwalaczy. Dla zewnętrznego sterowania jest wejście IR oraz wejście RS232. Jest też wyjście słuchawkowe z układem HXD (Headphone Crossfeed Director).

Dodatkowo na wyposażeniu jest też gniazdo do połączenia z przedwzmacniaczem lampowym McIntosh C1100. Kiedy wykorzystane zostanie to połączenie C1100 przejmuje sterowanie nad D1100, obydwa urządzenia są w pełni zintegrowane i pełnią rolę cyfrowo-analogowego przedwzmacniacza.

Układy audio i zasilanie D1100 są osobne dla lewego i prawego kanału (konstrukcja dual-mono). Urządzenie bazuje na układach tranzystorowych.

Dane techniczne McIntosh D1100:

[zdjęcie przedwzmacniacza cyfrowego - konwertera Mc Intosh D1100]
[zdjęcie przedwzmacniacza cyfrowego - konwertera Mc Intosh D1100 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl