Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

B&O PLAY - bezprzewodowy głośnik Beoplay M5 (10.01.2017)

Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży w Polsce wejdzie nowy głośnik bezprzewodowy do użytku domowego, Beoplay M5. Będzie on dostępny w dwóch kolorach (Natural oraz Black) w cenie 2.699 złotych.

Producent podkreśla znaczenie projektu wzornictwa M5. Oprócz swej podstawowej funkcji, urządzenie ma też spełniać rolę atrakcyjnego elementu wystroju wnętrza. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych modeli Beoplay A2 (2014), Beolit 15 (2015), oraz Beoplay A1 (2016) wygląd opracowała Cecile Mantz, znana i nagradzana za swe osiągnięcia duńska projektantka.

M5 pokryty jest transparentną akustycznie tkaniną z domieszką wełny, wyprodukowaną przez duńskiego producenta, firmę Kvadrat. Wełniana osłonka może być w łatwy sposób podmieniona aby dopasować się do wnętrza. Górę głośnika wykonano z płyty z piaskowanego i anodowanego aluminium, aby uzyskać matowy efekt i luksusowy wygląd. Płyta umożliwia sterowanie dźwiękiem przez jej obrót do 15 procent w każdym kierunku, co pozwala na dostosowanie głośności. Delikatne dociśnięcie dysku w dół, zatrzyma bądź włączy muzykę, a zastosowanie tego samego gestu na głośniku nieaktywnym sprawi, że Beoplay M5 dołączy do istniejącego już w domu aktywnego systemu B&O.

Pod aluminiową płytą znajduje się twardy, polimerowy szkielet z zamkniętą komorą akustyczną. Beoplay M5 oferuje wielokierunkowy dźwięk nazywany True360. Zastosowano trzy równomiernie rozmieszczone głośniki wysokotonowe (3/4 cala), skierowany do przodu przetwornik średniotonowy (1,5 cala) oraz 5-calowy neodymowy przetwornik niskotonowy skierowany do dołu i promieniujący z pomocą dodatkowego dyfuzora. Wbudowane wzmacniacze klasy D mają moce 40W dla basu, 30W dla średniotonowego, 30W dla przedniego wysokotonowego i 30W dla tylnich wysokotonowych. Zapewnione jest równomierne rozproszenie dźwięku dookoła. Trzy tryby dźwiękowe dostosowują sposób pracy w zależności od umiejscowienia głośnika w pomieszczeniu. Aplikacja Beoplay App umożliwia wybór opcji przygotowanych na ustawienie głośnika po środku, w rogu lub przy ścianie pomieszczenia.

Aby zoptymalizować pracę Beoplay M5 jako pojedynczego głośnika zastosowano własne rozwiązania techniczne, mające na celu stworzenie efektu stereo. B&O Play tworzy brzmienie podobne do stereo, bazując na swojej wiedzy w dziedzinie psychoakustyki oraz na zastosowaniu cyfrowego przetwarzania sygnału. Konfiguracja akustyczna Beoplay M5 umożliwia kontrolę nad kierunkiem wiązki dźwięku jak i nad jej szerokością - jest to uproszczona wersja opatentowanej technologii audio, którą firma Bang & Olufsen wykorzystała w swoim zestawie BeoLab 90.

M5 można obsługiwać przy pomocy smartfona lub tabletu. Urządzenia zawiera wbudowany Chromecast (na rynkach gdzie jest on dostępny), dzięki czemu można przesyłać strumieniowo miliony utworów spośród ponad 170 serwisów do strumieniowania dźwięku, takich jak Spotify, Google Play Music czy Pandora bez strat, aż do 96kHz/24bitów. Wbudowany Chromecast opiera się na funkcjonowaniu w chmurze, tak więc można podłączyć więcej niż jedno urządzenie do głośnika w dowolnym momencie i używać telefonu w trakcie odtwarzania muzyki. Można oderać telefon, grać w grę, czy wysyłać wiadomości, bez żadnych dźwięków czy dzwonków zakłócających odtwarzanie muzyki.

Do Beoplay M5 można podłączyć dowolny głośnik z funkcjonalnością Google Cast, w celu stworzenia systemu multiroom, który umożliwia przepływ muzyki przez każde pomieszczenie w domu. Mogą to być na przykład głośniki B&O Pplay (jak Beoplay A6, Beoplay A9), które mają wbudowany Chromecast. Beoplay M5 obsługuje również Beolink Multiroom i Spotify Connect, a także Bluetooth i Apple Airplay.

Dane techniczne Beoplay M5:

[zdjęcie głośnika bezprzewodowego Beoplay M5]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl