Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ONKYO - nowe odtwarzacze DVD przystosowane do MP3 (12.07.2001)

Firma Onkyo wprowadziła do oferty dwa nowe modele odtwarzaczy DVD: DV-S555 oraz DV-S757. DVD-S555 jest urządzeniem nieco doskonalszym i lepiej dopracowanym od DV-S535, który jednak nadal pozostaje w sprzedaży.

DV-S555 pozwala na odtwarzanie formatów DVD Video, CD, VCD, CD-R, CD-RW i co szczególnie istotne w obecnych realiach, odtwarzanie plików MP-3, niezależnie od tego w jak wielu folderach zostały zapisane. Konwerter wizyjny pracuje z rozdzielczością 10 bitów/27 MHz. Konwerter C/A audio zrealizowano na układach Burr Brown 192kHz/24 bity. Urządzenie ma następujące możliwości połączeniowe:
Wyjścia wizyjne: S-Video, kompozyt
Wyjścia audio: analogowe RCA, cyfrowe: światłowodowe i koncentryczne
Wyjście analogowe na aktywny subwoofer - przydatne w systemach, w których nie jest wykorzystywany amplituner do kina domowego lecz tylko głośniki z telewizora
Inny element wyposażenia to przełącznik sygnału na wyjściu cyfrowym - zazwyczaj odtwarzacze DVD nie dysponują sygnałem cyfrowym 24 bity/96kHz na wyjściu cyfrowym - zamieniają go na przykład na przebieg 20 bitów/48kHz. DV-S555 dysponuje przełącznikiem pozwalającym na otrzymanie sygnału cyfrowego w dowolnym standardzie. Poza tym sygnał cyfrowy audio przeprowadzony jest specjalnym kablem od czytnika laserowego do wyjścia cyfrowego. Cena detaliczna - 2499 zł.

DV-S757 pozwala odtwarzać płyty w standardzie DVD-Audio jak również DVD Video, CD, VCD, CD-R, CD-RW i MP-3. Posiada też certyfikat THX-Ultra. Konwertery C/A 24 bity/192kHz to układy najnowszej generacji pochodzące z firmy Crystal. Konwerter wizyjny pracuje z rozdzielczością 10 bitów/54 MHz. Wbudowane są dekodery Dolby Digital, DTS. Urządzenie ma następujące możliwości połączeniowe:
Wyjście analogowe 5.1 + 2 wyjścia analogowe RCA
Wyjścia wizyjne: 2xkompozyt, 2xS-Video, SCART
Wyjścia cyfrowe: 2xoptyczne, 1xkoncentryczne
Podobnie jak DV-S555 zastosowano też przełącznik sygnału na wyjściu cyfrowym i specjalny kabel od czytnika laserowego do wyjścia cyfrowego.
Ponieważ model pojawi się w sprzedaży dopiero w drugiej połowie sierpnia jego cena nie jest jeszcze dokładnie określona, przybliżona wartość to 4.500 zł.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl