Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VPI - hi-endowy gramofon Avenger Reference (3.01.2017)

Na nasz rynek wszedł gramofon VPI Avenger Reference. Jego cena wynosi 96.000 złotych (dystrybucja Hi-Fi Club).

Avenger Reference pozwala na instalację aż trzech ramion dowolnej marki i dowolnej długości. Poza tym wyróżnia się unikalnym systemem napędowym Magnetic Drive System.

Chassis gramofonu jest złożone z trzech połączonych warstw, kolejno akryl-aluminium-akryl. Pomiędzy warstwami znajduje się materiał tłumiący. Wszystko to jest zblokowane przy pomocy trzech narożnych stalowych filarów, trzech trzpieni i bloku łożyska. Narożne filary są podstawami dla ramion i mają pokrętła do regulacji wysokości. Filary łączą się ze stożkowymi stabilizatorami w izolacyjnej podstawie podobnej do tej z modelu Prime. W pełni regulowane podstawy do ramion są wykonane z aluminium 6061 dla zachowania sztywności i uziemienia. Podstawy ramion pozwalają na regulację VTA w trakcie pracy.

Avenger Reference ma unikalny system napędowy Magnetic Drive System. Pracują w nim dwa talerze: napędowy i górny. Talerz napędowy o masie 25 funtów (11,34 kg) jest wykonany z aluminium 6061 i przymocowany do 5/8-calowego wału z utwardzonej stali nierdzewnej. Wał przechodzi przez obydwa talerze i sięga do dolnej części łożyska. Dolne łożysko pracuje w kąpieli olejowej. Utwardzana kulka obraca się w panewce z fosfobrązu i opiera na tarczy oporowej z tworzywa PEEK. Tarcza przyjmuje pełne obciążenie obydwu talerzy o łącznej masie 30 funtów (13,6kg). Tarcza oporowa jest wymienna i powinna być zmieniana mniej więcej raz do roku. Górny talerz spoczywa na odwróconym łożysku PTFE Super Lube, ale ruch obrotowy na tym łożysku jest znikomy, dzięki czemu tarcza oporowa się nie zużywa. Silne magnesy w talerzu napędowym ciągną magnesy w talerzu górnym i wprawiają go w ruch zapewniając przy tym niski poziom zakłóceń i dobre tłumienie. Kołysanie i drżenie (wow and flutter) są na bardzo niskim poziomie. Sprawdzone przez VPI wkładki (między innymi Lyra Atlas, Ortofon A95, Shure Ultra 500, Soundsmith Hyperion) nie reagowały w zauważalny sposób na obecność magnesów w talerzach.

Standardowo z gramofonem dostarczane jest ramię VPI JMW-12 3DR z okablowaniem Nordost Reference, regulator prędkości ADS (Analog Drive System), jedna podstawa dla ramienia, docisk dla płyt ze stali nierdzewnej, pierścień dociskowy na zewnętrzny obwód płyty (Periphery Outer Ring Clamp), oraz synchroniczny silnik prądu zmiennego Prime (24 bieguny, 300 obr/min).

Dodatkowo można dokupić podstawy dla ramion, same ramiona oraz pneumatyczne stopki.

Dane techniczne gramofonu VPI Avenger Reference:

[zdjęcie gramofonu VPI Avenger Reference]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl