Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - MHA150, wzmacniacz słuchawkowy z bogatym wyposażeniem (2.01.2017)

Na nasz rynek wszedł wzmacniacz słuchawkowy McIntosh MHA150. Jest to następca modelu MHA100, a jego cena detaliczna w wynosi 22.800 złotych (dystrybucja HiFiClub).

Największą zmianą w stosunku do poprzednika jest nowy konwerter cyfrowo-analogowy obsługujący większą gamę sygnałów. Pozostałe możliwości funkcjonalne i parametry pozostały niemal dokładnie takie same.

Wykorzystano firmową technologię autoformerów zaadaptowaną do specyfiki obciążenia jakim są słuchawki. Do wyboru są trzy tryby pracy dopasowane do różnych impedancji słuchawek. Można wybrać zakres 8-40Ω, 40-150Ω lub 150-600Ω. Wyjście słuchawkowe ma postać ćwierćcalowego gniazda jack na przedniej ściance.

MHA150 ma wbudowany 50-watowy wzmacniacz mocy (bez autoformerów) i wyjścia głośnikowe. Jest też wyjście z przedwzmacniacza na gniazdach RCA.

Gama obsługiwanych sygnałów cyfrowych obejmuje DSD i DXD. Na wejście USB można podać sygnał PCM do 32-bitów/384kHz, DSD64, DSD128 and DSD256, a także DXD 352.8kHz i DXD 384kHz. Dodano też firmowe wejście cyfrowe MCT (przy współpracy z transportem SACD/CD MCT450 zapewnia ono bezpieczną transmisję DSD). Są jeszcze dwa wejścia cyfrowe: optyczne i koncentryczne. Na tych wejściach obsługiwane są sygnały PCM 16bitów, 24bity, 32-192kHz.

Dla sygnałów analogowych jest zarówno wejście niesymetryczne RCA jak i symetryczne XLR.

Na wyposażeniu jest system HXD (Headphone Crossfeed Director), który przetwarza dźwięk tak by na słuchawkach uzyskać efekt lokalizacji podobny jak z kolumn. Barwę można dopasować przy pomocy pięciostopniowej regulacji basu (Bass Boost Control). Regulacja działa w zakresie 0-12,5dB ze skokiem 2,5dB. Zastosowano opatentowany system zabezpieczeń Power Guard, co chroni przed obcinaniem sygnału dostarczanego do słuchawek lub głośników.

Na wyposażeniu jest wejście i wyjście dla sygnałów wyzwalaczy. Ze wzmacniaczem jest dostarczany pilot zdalnego sterowania.

Szerokość MHA150 jest taka sama jak odtwarzacza strumieniowego MB50 co pozwala stworzyć dopasowany wzorniczo system audio.

Dane techniczne wzmcniacza słuchawkowego MHA150:

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego MHA150]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego MHA150 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl