Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TRENNER & FRIEDL - Sun, małe monitory z głośnikem koncentrycznym (31.12.2016)

Począwszy od stycznia 2017 na naszym rynku będą dostępne najmniejsze kolumny marki Trenner&Friedl, monitory Sun. Ich cena została ustalona na 10.990 złotych za parę (dystrybucja Moje Audio).

Sun to konstrukcja dwudrożna wykorzystująca koncentryczny zespół głośnikowy. Według opisu producenta wykorzystano przy projekcie zasadę złotej proporcji, podobnie jak w większym modelu Ra. W zakresie wysokich tonów pracuje 1-calowa, jedwabna kopułka. Niskie i średnie częstotliwości odtwarza sekcja z aluminiową, anodyzowaną na czarno membraną o rozmiarze 12 cm. Głośnik jest produkowany przez firmę Seas.

Zastosowano obudowę wentylowaną z czterema niedużymi portami na tylnej ściance. Skrzynka jest wykonana drewna brzozy (sklejka z warstw o różnej gęstości). Standardowo dostępne są trzy rodzaje wykończenia bazujące na okleinie z orzecha (nature, amaranth, mocca). Inne warianty są dostępne na indywidualne zamówienia. Wykorzystywane jest siedmiowarstwowe lakierowanie.

Filtry zwrotnicy dają akustyczne zbocza 4 rzędu Linkwitza-Riley'a. Zwrotnica jest produkowane przez firmę Mundorf z wykorzystaniem wysokiej jakości podzespołów. Zastosowano okablowanie wewnętrzne i terminale marki Cardas.

Według opisu producenta dzięki wykorzystaniu głośnika koncentrycznego Sun bardzo dobrze odtwarza zjawiska przestrzenne. Duża jest też swoboda w ustawieniu zestawów, można je umieścić blisko tylnej ściany czy nawet na półce.

Dane techniczne zestawów głośnikowych Trenner & Friedl Sun:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Trenner & Friedl Sun]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Trenner & Friedl Sun - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl