Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - wzmacniacz z konwerterem CA PMA-1600NE oraz odtwarzacz SACD DCD-1600NE (12.12.2016)

Denon przedstawił dwa nowe elementy swojej serii produktów audiofilskich New Era, wzmacniacz z konwerterem cyfrowo-analogowym PMA-1600NE oraz odtwarzacz płyt i plików SACD DCD-1600NE.

Nowe modele zastąpią urządzenia serii 1520, a konstrukcyjnie opierają się na projektach wzmacniacza PMA-2500NE oraz odtwarzacza DCD-2500NE, które przedstawiono na początku 2016 roku. PMA-1600NE oraz DCD-1600NE sprowadzają elementy projektu New Era do bardziej przystępnego poziomu cenowego i będą dostępne w kolorach premium silver lub black w lutym 2017.

PMA-1600NE to zintegrowany wzmacniacz o mocy 2*140W/4Ω z wbudowanym konwerterem cyfrowo-analogowym. Przedrostek PMA w tej kolekcji oznacza pre-main amplifier co podkreśla rozdzielność sekcji przedwzmacniacza, konwertera CA, jak i wzmacniacza mocy. Wykorzystano konstrukcję Denona z sześciu bloków aby oddzielić poszczególne elementy, co minimalizuje przenoszenie zakłóceń między nimi. Osobne są zasilacze dla sekcji analogowej i cyfrowej. Dodatkowo zastosowano Direct Mechanical Ground Construction, aby zminimalizować niepożądane wibracje.

Sekcja wzmacniacza mocy została zbudowana w sposób prosty, korzystając z obwodu typu przeciwsobnego Ultra High Current MOS Single Push-Pull, zaprojektowanego w taki sposób, aby używać jak najmniejszej ilości elementów wysokoprądowych do sterowania głośników, dzięki czemu można poprawić jakość dźwięku.

Sekcja cyfrowa jest w stanie obsłużyć formaty w najwyższej rozdzielczości, aż do 384kHz/32bity i DSD 11.2MHz. Zastosowano też znaną, firmową metodę Denona o nazwie Advanced AL32 Processing Plus do przetwarzania sygnału cyfrowego. Dla redukcji jittera i zapewnienia dokładnej konwersji ze wszystkich wejść zastosowano konstrukcję DAC Master Clock Design. Do dyspozycji są dwa wejścia optyczne, wejście koncentryczne oraz asynchroniczne złącze USB typu B, które służy do odtwarzania audio bezpośrednio z komputera. Dodatkowo, sekcja DAC posiada cyfrowy izolator, aby wyeliminować wszelkie zakłócenia z komputerów lub innych podłączonych nośników cyfrowych. Tryb analogowy wyłącza układy cyfrowe oraz wyświetlacz, gdy nie są potrzebne.

PMA-1600NE posiada też wejście gramofonowe dla wkładek MC/MM. Jak podają firmowe materiały zaprojektowane zostało ono w zgodzie z podejściem simple and straight oraz zastosowano w nim przekaźnikowe przełączanie. Na wyposażeniu są wejścia liniowe, wyjście magnetofonowe, zdublowane terminale głośnikowe, wejście i wyjście dla sygnałów zdalnego sterowania oraz regulacja barwy.

DCD-1600NE to odtwarzacz płyt CD i SACD. Oprócz tego obsługiwane są też płyty DVD R/RW z plikami DSD (2.8 MHz / 5.6 MHz) i plikami PCM (do 192 kHz / 24 bity). Do odczytu służy opatentowany przez firmę Denon mechanizm S.V.H. Został on stworzony w celu tłumienia drgań dla poprawy dokładności odczytu. Oprócz tego konstrukcja Direct Mechanical Ground też ma eliminować zakłócenia mechaniczne.

Do obróbki sygnału wykorzysttywana jest technologia Advanced AL32 Processing. Zastosowano konwerter 192kHz/32bity oraz z opatentowaną konstrukcję DAC Master Clock Circuit. Aby zminimalizować jitter zastosowano dwa oddzielne zegary dla częstotliwości próbkowania będących krotnością 44.1kHz lub 48kHz.

Konstrukcja skupia się na prostym i logicznym rozplanowaniu, w którym ścieżki sygnału są możliwie najkrótsze i najczystsze. W torze wykorzystywane są jedynie wybrane elementy. Aby zminimalizować szumy i zakłócenia odtwarzacz ma oddzielne źródła zasilania dla kanału cyfrowego jak i analogowego - łącznie z dedykowanym transformatorem dla każdego z nich. Praca w trybie Pure Direct Mode minimalizuje ewentualne źródła zakłóceń.

[zdjęcie wzmacniacza Denon PMA-1600NE]
[zdjęcie wzmacniacza Denon PMA-1600NE - tylna ścianka]
[zdjęcie odtwarzacza Denon DCD-1600NE]
[zdjęcie odtwarzacza Denon DCD-1600NE- tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl