Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MR SPEAKERS - hi-endowe słuchawki na polskim rynku (9.12.2016)

Firma MIP rozpoczyna dystrybucję słuchawek MrSpeakers na polskim rynku. Założycielem MrSpeakers jest Dan Clark - inżynier, pasjonat z wieloletnim doświadczeniem w handlu audio i w projektowaniu elektroniki na własne potrzeby. Dan ma też w dorobku komercyjne projekty kolumn marki Platinum Audio. W swoich poszukiwaniach idealnych słuchawek zaczął modyfikować modele dostępne na rynku. Rozgłos przyniosło mu zmodernizowanie modelu Fostex T50RP MK2 i niedługo później firma zaczęła prace nad własnym projektem.

Gama słuchawek MrSpeakers liczy cztery modele. Są to otwarte słuchawki Ether oraz droższe Ether Flow, a także zamknięte słuchawki Ether C oraz Ether C Flow. Modele sygnowane przyrostkiem Flow to nowsza linia będąca rozwinięciem pierwotnych produktów.

Ceny słuchawek mają się kształtować na poziomie około 7.000zł za serię podstawową oraz około 9.000zł za serię Flow. Premiera słuchawek odbędzie się 10 grudnia 2016 w sklepie MP3Store w Łodzi i w najbliższych tygodniach mają one trafić do sprzedaży.

Kluczowym elementem słuchawek Ether jest autorski przetwornik V-Planar. Został on opracowany we współpracy z Brucem Thigpen'em z Eminent Technology. Bruce został zgłoszony jako współtwórca we wniosku patentowym. Przetwornik V-Planar wykorzystuje odpowiednie sfałdowanie membrany, co zmniejsza zakłócenia, poprawia emisje transjentów oraz rozszerza zakres częstotliwości. Nowe słuchawki Ether Flow oraz C Flow są wyposażone dodatkowo w technologię TrueFlow. Konstrukcja TrueFlow ułatwia przepływ powietrza przez układ magnetyczny, co zmniejsza zniekształcenia i poprawia dynamikę.

Dużo uwagi poświęcono zapewnieniu wysokiego komfortu. Dołożono starań by ograniczyć masę nie tracąc nic z osiągów, pomimo tego że konstrukcja jest niemal całkowicie metalowa. Zadbano o zoptymalizowony rozkład masy, pogodzenie stabilności na głowie z umiarkowaną siłą docisku. Ważnym elementem jest pałąk wykonany z Nitinolu (stop niklu i tytanu, "metal z pamięcią"). Uzupełnieniem konstrukcji są lekkie nauszniki z owczej skóry. Nauszniki są trwałe i wygodne.

Przy zakupie klient ma możliwość wyboru kabli. Do wyboru jest 6 różnych opcji. Dobierana jest długość przewodu oraz zakończenia w postaci wtyków zgodnych z systemem audio klienta. Przewody DUM powstają na bazie kabla OFHC najwyższej czystości. Każdy kabel posiada 24 żyły umieszczone w elastycznej otulinie.

Ciekawą możliwością, którą oferuje producent jest opcja aktualizacji serii podstawowej do wersji Flow. Jeśli więc użytkownik zdecyduje się na zakup modelu Ether bądź Ether C lub jest już posiadaczem któregoś z nich, może w przyszłości za opłatą różnicy w cenie dokonać przeróbki do serii Flow.

Ether ma masę 370g, czułość 96dB/mW oraz impedancję 23Ω.
Ether C ma masę 390g, czułość 96dB/mW oraz impedancję 23Ω.
Ether Flow ma masę 370g, czułość 92dB/mW oraz impedancję 23Ω.
Ether C Flow ma masę 390g, czułość 92dB/mW oraz impedancję 23Ω.

[zdjęcie słuchawek Ether i Ether C]
[zdjęcie słuchawek Ether Flow]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl