Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - seria Premium 10, czyli odtwarzacz SA-10 i wzmacniacz PM-10 (9.12.2016)

Firma Marantz zaprezentowała komponenty nowej, referencyjnej serii Premium 10. Są to odtwarzacz SACD-DAC SA-10 oraz wzmacniacz PM-10. Rozpoczęcie ich sprzedaży w Polsce jest spodziewane w styczniu 2017. Ceny to 29.995 złotych za SA-10 oraz 34.995 zł za PM-10 (dystrybucja Horn Distribution).

Poprzednik SA-10, czyli model SA-7 był stricte odtwarzaczem płyt. Zmiany zachodzące w branży audio skłoniły Marantza do poszerzenia funkcjonalności SA-10 o funkcje konwertera CA. Na wyposażeniu są cztery wejścia cyfrowe. Wejścia optyczne i koncentryczne obsługują sygnały PCM do 24bity/192kHz. Poprzez wejście asynchroniczne USB-B (do połączenia z komputerem) można odtwarzać PCM do 32bity/384kHz oraz DSD do 11,2MHz. Natomiast port USB typ A pozwala na odczyt dysków/pamięci z plikami PCM i DSD.

Dostępne są dwa wyjścia analogowe (RCA, XLR) oraz dwa wyjścia cyfrowe (optyczne, koncentryczne RCA).

Zastosowano nowatorskie rozwiązania w zakresie konwersji cyfrowo-analogowej. SA-10 nie korzysta z układu konwertera w typowym rozumieniu, lecz z rozwiązania nazwanego Marantz Musical Mastering. Jest to dwuetapowy proces, MMM-Conversion oraz MMM-Stream. W pierwszym etapie zarówno przy odtwarzaniu płyt jak i plików SA-10 konwertuje sygnał do standardu DSD 256 (etap Marantz Music Mastering - Conversion). Zastosowano dwa dedykowane zegary główne aby uniknąć konwersji częstotliwości próbkowania. Dostępne są również dwa filtry pozwalające użytkownikowi na dostrojenie brzmienia. W etapie drugim (Marantz Musical Mastering - Stream) po zakończeniu procesów obróbki cyfrowej, sygnał zostaje przepuszczony przez wysokiej jakości filtr dolnoprzepustowy i przekazany do wyjść analogowych.

Ab zapewnić najlepsze odtwarzanie z płyt optycznych zrezygnowano z powszechnie dostępnych rozwiązań napędu DVD-ROM stosowanych w komputerach. Zamiast tego Marantz zaprojektował specjalnie dla SA-10 własny napęd SACD-M3, najnowszy z linii napędów stosowanych w odtwarzaczach tej firmy. Napęd umożliwia odtwarzanie nośników CD, SACD, a także plików audio wysokiej rozdzielczości zapisanych na nośnikach CD-R/RW lub DVD-R/RW.

Poprzedni referencyjny wzmacniacz Marantza był dwuczęściowy (przedwzmacniacz CS-7, końcówka mocy MA-9), ale tym razem zastosowano konstrukcję wzmacniacza zintegrowanego. Model PM-10 ma w pełni analogowy układ i kompletnie zrównoważoną (zbalansowaną) ścieżkę sygnału od wejść do wyjść. Konstrukcyjnie stanowi połączenie przedwzmacniacza oraz pary monofonicznych końcówek mocy. Sekcja przedwzmacniacza wyposażona została w firmowe hyperdynamiczne moduły wzmacniające Marantz HDAM, będące w istocie miniaturowymi wzmacniaczami zbudowanymi ze starannie dobranych komponentów, w odróżnieniu od często stosowanych układów scalonych spotykanych w innych konstrukcjach. Sekcje zasilania dla przedwzmacniacza oraz końcówek mocy są osobne, co minimalizuje poziom zakłóceń. Osobny jest też zasilacz przy mikroprocesorze kontrolującym poziom głośności oraz wybór wejścia. Moc wyjściowa wynosi 200W przy 8Ω oraz 400W przy 4Ω.

Do dyspozycji są dwa wejścia symetryczne XLR, wejścia liniowe RCA i wejście gramofonowe RCA. W zestawie jest wejście i wyjście dla petli magnetofonowej. Jest też wejście bezpośrednio na końcówkę mocy (power amp in). PM-10 oferuje opcję pracy w trybie Purest Mode. W tym trybie dezaktywowane są wszystkie zbędne układy, umożliwiając sygnałowi audio najczystszą możliwą ścieżkę przez wzmacniacz.

Podobnie jak SA-10, PM-10 został skonstruowany zgodnie z najwyższymi standardami. Dwuwarstwowa podstawa jest pokryta miedzią i zapewnia ochronę przed zakłóceniami mechanicznymi i elektrycznymi. Obudowa wykonana została z solidnych paneli aluminiowych. Przyłącza głośnikowe są to ekskluzywne Marantz SPKT-100+ wykonane z czystej miedzi.

[zdjęcie odtwarzacza Marantz SA-10]
[zdjęcie odtwarzacza Marantz SA-10 - tylna ścianka]
[zdjęcie wzmacniacza Marantz PM-10]
[zdjęcie wzmacniacza Marantz PM-10 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl