Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - C2600, lampowy przedwzmacniacz z wejściami cyfrowymi (8.12.2016)

Na nasz rynek wszedł lampowy przedwzmacniacz McIntosh C2600. Kontynuuje on tradycje popularnych modeli C2300 i C2500, ale ma zarówno udoskonalony układ lampowy jak też dodaną sekcję cyfrową. Urządzenie kosztuje 32.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

Układy analogowe i cyfrowe mają swoje osobne obudowy aby zminimalizować zniekształcenia sygnału. Wykorzystywane są lampy 12AX7a oraz 12AT7.

C2600 ma 16 wejść. Dla sygnałów analogowych do dyspozycji są liniowe wejścia XLR i RCA, a także wejścia gramofonowe dla wkładek MM (wzmocnienie 40dB) i MC (wzmocnienie 60dB). Natomiast dla sygnałów cyfrowych są wejścia optyczne, koncentryczne, firmowe wejście MCT do połączenia ze źródłami cyfrowymi McIntosha, a także USB typ B do połączenia z komputerem.

C2600 ma przetwornik cyfrowo-analogowy 32-bity/384kHz z obsługą DSD. Wejścia optyczne i koncentryczne obsługują sygnały PCM do 24-bitów/192kHz. Przez USB można przekazać sygnał PCM do 32-bitów/384kHz, DSD64, DSD128, DSD256 oraz DXD 352.8kHz i DXD 384kHz. Przy współpracy z transportem MCT450, przez wejście MCT odbierany jest sygnał DSD.

Na wyposażeniu są trzy zestawy wyjść zdublowane zarówno w postaci RCA jak i XLR. Można je wykorzystać do systemu bi-amping czy też tri-amping, albo do dystrybucji sygnału do różnych pomieszczeń.

Użytkownik może samodzielnie nadawać nazwy wejściom. Na wyposażeniu jest regulacja barwy (niskie, wysokie). Wzmacniacz słuchawkowy jest wyposażony w układ HXD (Headphone Crossfeed Director). Dostępna jest funkcja obejścia dla kina domowego (Home Theater Pass Through). C2600 ma też wejścia i wyjścia dla sygnałów sterowania i sygnałów wyzwalaczy.

Dane techniczne przedwzmacniacza C2600:

[zdjęcie przedwzmacniacza McIntosh C2600]
[zdjęcie przedwzmacniacza McIntosh C2600 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl