Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL & KERN - pięć zaawansowanych, dousznych monitorów rodziny Siren Series (24.11.2016)

Do sprzedaży weszły słuchawki z odnowionej i rozszerzonej rodziny Siren Series marki Astell & Kern (dystrybucja MIP). Są to konstrukcje powstałe we współpracy z firmą JH Audio określane jako IEM (In-Ear Monitor - monitor douszny). Pojawiły się nowe wersje trzech modeli z cyferką 2 w nazwie, a także dwie nowe konstrukcje, słuchawki Rosie i Michelle.

W najdroższym modelu Layla II firmy Astell & Kern oraz JH Audio ulepszano wszystkie elementy, od zwrotnic po obudowy. Słuchawki są bardziej wytrzymałe dzięki metalowej obudowie, ale też bardziej wygodne. Poprawie uległy też modele Roxanne II i Angie II. Model Rosie został zaprojektowany całkowicie od nowa i ma się cechować większą uniwersalnością dla odbiorców. Z kolei model Michelle to najtańsza konstrukcja w całej serii - producent zabiega o klientów ze skromniejszymi możliwościami finansowymi.

Cała seria Siren pomimo różnic w cenie i w możliwościach posiada kilka cech wspólnych. Wszystkie przetworniki armaturowe to autorski nowy projekt. Seria została zaprojektowania do użytku jako narzędzia referencyjne do masteringu. Stosowane są osobne przetworniki niskotonowe, średniotonowe i wysokotonowe. Przetworniki średniotonowe mają płaską charakterystykę od 10Hz do 5kHz, wysokotonowe mają zapewniać bardzo niski poziom zniekształceń, a przetworniki niskotonowe zostały tak zaprojektowane aby uzyskać stromą charakterystykę dolnoprzepustową.

Aby uniknąć typowych dla wielodrożnych konstrukcji IEM błędów fazowych i czasowych, zastosowana jest technologia FreqPhase. Dzięki zastosowaniu rurek-falowodów o precyzyjnie dobranych długościach wprowadza się korekcję czasu i fazy wszystkich przetworników, aby były one zgrane z dokładnością do 0,01 ms.

W komplecie załączane są dwa zestawy specjalnie zaprojektowanych kabli połączeniowych, w tym jeden symetryczny.

Layla II (cena 14.500 złotych) ma pasmo 10Hz-23kHz, czułość 117dB (@1mW), impedancję 20Ω i po 12 przetworników armaturowych na stronę (po 4 niskotonowe, średniotonowe i wysokotonowe). Elementy korpusu są wykonane z jednego bloku tytanu, jedynie logo to wkładka z włókna węglowego. Kontroler niskich częstotliwości pozwala na podbicie basu stosownie do preferencji użytkownika.

Roxanne II (cena 9.800 złotych) ma pasmo 10Hz-23kHz, czułość 119dB (@1mW), impedancję 15Ω i po 12 przetworników armaturowych na stronę (po 4 niskotonowe, średniotonowe i wysokotonowe). Elementy korpusu są wykonane z jednego bloku aluminium, a logo to wkładka z włókna węglowego. Kontroler niskich częstotliwości pozwala na podbicie basu.

Angie II (cena 6.300 złotych) ma pasmo 10Hz-23kHz, czułość 117dB (@1mW), impedancję 17Ω i po 8 przetworników armaturowych na stronę (2 niskotonowe, 2 średniotonowe i 4 wysokotonowe). Elementy korpusu są wykonane z jednego bloku aluminium, a logo to wkładka z włókna węglowego. Kontroler niskich częstotliwości pozwala na podbicie basu.

Rosie (cena 4.500 złotych) ma pasmo 10Hz-23kHz, czułość 117dB (@1mW), impedancję 17Ω i po 8 przetworników armaturowych na stronę (2 niskotonowe, 2 średniotonowe i 4 wysokotonowe). Elementy korpusu są wykonane z jednego bloku aluminium, a logo to wkładka z włókna węglowego. Kontroler niskich częstotliwości pozwala na podbicie basu.

Michelle (cena 2.500 złotych) ma impedancję 18Ω i po 3 przetworniki armaturowe na stronę (niskotonowy, średniotonowy i wysokotonowy). Elementy korpusu są wykonane przy pomocy druku 3D.

[zdjęcie słuchawek Astell & Kern Rosie]
[zdjęcie słuchawek Astell & Kern Michelle]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl