Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GOLDNOTE - uniwersalny przedwzmacniacz gramofonowy PH-10 (3.11.2016)

Włoska firma Akamai sprzedająca swe wyroby pod marką GoldNote wprowadziła do oferty przedwzmacniacz gramofonowy PH-10. Jego cena europejska to 1.499 Euro (przejściowa cena inauguracyjna 1.250 Euro).

Obudowa jest wykonana ze szczotkowanego aluminium. Dostępne są cztery kolory wykończenia: czarny, srebrny, złoty i czerwony. Ekran LCD na przedniej ściance prezentuje informacje o stanie urządzenia. Obsługa PH-10 bazuje na systemie z pojedyczną gałką (Single Knob Control - SKC), która służy do przeglądania i wyboru dostępnych ustawień.

PH-10 wyróżnia się swoimi możliwościami funkcjonalnymi. Przedwzmacniacz ma dwa wejścia stereo RCA, co pozwala podłączyć równocześnie dwa gramofony (lub dwa ramiona). Parametry wejść można konfigurować osobno. Do wyboru jest sześć krzywych korekcyjnych. Są to krzywe RIAA, Decca-London, American-CBS-Columbia oraz wersje ulepszone przez GoldNote dla każdego z tych trzech typów. Wybrana krzywa jest graficznie prezentowana na wyświetlaczu. Można wybrać rodzaj wkładki MM lub MC, a następnie dobrać jeszcze precyzyjniej wzmocnienie korzystając z czterech dostępnych nastaw (-3dB, 0dB, +3dB, +6dB). Można też wybrać jedną z dziewięciu wersji obciążenia (10Ω, 22Ω, 47Ω, 100Ω, 220Ω, 470Ω, 1kΩ, 22kΩ, 47kΩ). Oprócz tego filtr górnoprzepustowy obcina najniższe składowe, które mogą źle wpływać na pracę głośnikow basowych.

Do dyspozycji są dwa wyjścia, niesymetryczne RCA i symetryczne XLR. Polaryzacja sygnału (tzw. faza absolutna) jest odwrócona.

Wszystkie płytki drukowane w PH-10 są dwustronne i mają pozłacane ścieżki dla zapewnienia stałej, wysokiej jakości.

Oprogramowanie PH-10 można aktualizować przez gniazdo USB po podłączeniu do komputera. Są też elementy dostępne opcjonalnie. Można zastosować zewnętrzny zasilacz indukcyjny, a także zewnętrzny, lampowy stopień wyjściowy w klasie A.

Dane techniczne GoldNote PH-10:

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego GoldNote PH-10]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego GoldNote PH-10 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl