Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MATRIX - Mini-i Pro 2, przetwornik ze wzmacniaczem słuchawkowym (2.11.2016)

Na rynek wszedł przetwornik cyfrowo-analogowy z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym Matrix Mini-i Pro 2. Jest to bezpośredni następca Mini-i Pro+, modelu poprzedniej generacji pochodzącego z 2015 roku. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją dla użytkowników domowych oraz 12-miesięczną dla firm. Cena detaliczna wynosi 2.521 zł (dystrybucja C4i).

Mini-i Pro 2 otrzymał nową, metalową obudowę. Kompaktowych rozmiarów urządzenie zapewnia dzięki temu dobre odprowadzania ciepła. Nowy wyświetlacz OLED jest bardziej czytelny, przejrzysty i intuicyjny w obsłudze. Przekazuje informacje takie jak rozdzielczość i częstotliwość próbkowania sygnału, wybrane wejście czy tryb pracy przetwornika. Zastosowanie hartowanego szkła sprawia, że wyświetlacz jest bardziej odporny na zarysowania. Do zestawu dołączony został również nowy pilot RM2 wyposażony w oddzielne przyciski wyboru kanału wejściowego. Standardowego pilota mogą zastąpić kontrolery do Apple TV drugiej lub trzeciej generacji.

Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano układ z rodziny ESS Sabre, oznaczony symbolem Ultra ES9018S. Jest to 8-kanałowy, 32-bitowy przetwornik. Dla pojedynczego kanału są wykorzystywane po cztery równoległe przetworniki. Programowalny układ CPLD współpracuje z podwójnym oscylatorem i efektywnie redukuje zakłócenia typu jitter aby zapewnić integralność sygnału cyfrowego.

Urządzenie posiada filtr zakłóceń elektromagnetycznych (EMI) na wejściu zasilającym. Ekranowany transformator toroidalny jest przystosowany na dwa zakresy napięcia wejściowego (100-120V, 220-240V). Wielostopniowy fitr i stabilizacja zasilania wykorzystuje precyzyjne rezystory z niskim dryftem temperaturowym i kondensatory do audio. Łącznie zastosowano 10 stabilizatorów typu LDO, z czego dwa z nich o bardzo niskim poziomie szumów.

Przetwornik ma wyjścia analogowe niesymetryczne RCA L/R oraz symetryczne XLR R/L. Wyjścia RCA i XLR mogą pracować w jednym z dwóch trybów. W trybie DAC poziom wyjściowy jest stały, a w trybie PRE działa regulacja głośności i poziom jest zmienny.

Wyjście słuchawkowe w postaci stereo jack 6,35 mm umieszczono na przedniej ściance. Wzmacniacz słuchawkowy bazuje na układzie TPA6120 i ma impedancję wyjściową 10Ω.

Sygnał cyfrowy można odebrać z pomocą jednego z czterech wejść przewodowych lub bezprzewodowo przez Bluetooth (z obsługą AptX). Do dyspozycji są wejścia: koncentryczne RCA, optyczne Toslink, AES/EBU XLR oraz USB. Wejście USB jest obsługiwane przez wysokiej jakości interfejs XMOS serii U.

Na wejściach AES/EBU, Toslink i koncentrycznym obsługiwane są sygnały PCM o rozdzielczościach 16-24 bity oraz częstotliwościach próbkowania: 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz.

Na wejściu USB obsługiwane są sygnały PCM aż do DXD włącznie, czyli 16-32 bity, częstotliwości próbkowania 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz, 352.8kHz, 384kHz. Zakres obsługi DSD zależy od trybu pracy. W trybie DoP obsługiwane jest DSD 64 i DSD128. W trybie ASIO oprócz tego obsługiwane jest jeszcze DSD256.

USB może pracować z systemami Mac OS w wersji x10.6.4 i wyższych. Po zainstalowaniu sterowników można pracować z systemami Windows 7 / 8 / 8.1 / 10. Starsza wersja sterownika (do wersji V2.24) pozwala też na pracę z Windows XP / Vista.

Oprogramowanie wewnętrzne (firmware) dla układu XMOS, układu MCU i układu FPGA może być aktualizowane przez USB.

Dane techniczne przetwornika Matrix Mini-i Pro 2:

[zdjęcie przetwornika Matrix Mini-i Pro 2]
[zdjęcie przetwornika Matrix Mini-i Pro 2 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl