Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - przedwzmacniacz gramofonowy MP100 (27.10.2016)

Na nasz rynek wszedł przedwzmacniacz gramofonowy McIntosh MP100. Jest to pierwsze tego typu urządzenie w ofercie producenta. MP100 opiera się na układach tranzystorowych. Jego cena to 9.600 złotych (dystrybucja HiFi Club).

MP100 ma zarówno wejście dla wkładek MM, jak i wejście dla wkładek MC - w obu przypadkach na gniazdach RCA. Obydwa wejścia mają możliwość zmiany parametrów impedancji - do dyspozycji jest po 6 ustawień.

Wejście MM ma odstęp sygnał/szum równy 80dB, impedancję 47kΩ i pojemność zmienną w zakresie 50-400pF. Czułość wynosi 10mV, a wzmocnienie jest równe 40dB.

Natomiast wejście MC ma odstęp sygnał/szum równy 78dB, impedancję zmienną w zakresie 25-1.000Ω i pojemność 470pF. Czułość wynosi 1mV, a wzmocnienie jest równe 60dB.

Na wyposażeniu jest też przełącznik mono, co jest przydatne zwłaszcza przy odtwarzaniu płyt monofonicznych dla obniżenia szumu i optymalizacji jakości sygnału.

Wyjścia analogowe są zarówno w postaci symetrycznej XLR (impedancja 200Ω) jak i niesymetrycznej RCA (impedancja 100Ω). Nominalny poziom wyjściowy to 1V na wyjściu niesymetrycznym i 2V na wyjściu symetrycznym.

MP100 ma też wyjścia cyfrowe: optyczne, koncentryczne i USB. Mając odpowiednie oprogramowanie można przez USB zgrywać płyty winylowe do postaci cyfrowej. Na wyjściach cyfrowych sygnał ma rozdzielczość/częstotliwość 24bity/96kHz. Kiedy wystąpi obcinanie sygnału wskaźnik poinformuje o tym fakcie, aby zasygnalizować potrzebę obniżenia poziomu sygnału cyfrowego.

Obudowa MP100 ma taką samą szerokość jak w systemie MXA70, wzmacniaczu słuchawkowym MHA100 i odtwarzaczu strumieniowym MB50. Wymiary SWG to 292*149*425mm, a masa jest równa 3,9kg.

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego McIntosh MP100]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego McIntosh MP100 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl