Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FIIO - druga wersja przenośnego odtwarzacza X1 (19.10.2016)

Przenośny odtwarzacz audio FiiO X1 został zastąpiony przez ulepszoną wersję FiiO X1 II. Nowy model jest już dostępny w Polsce w cenie 499zł (dystrybucja MIP).

Odtwarzacz ma aluminiową obudowę o wymiarach 97*55,5*12mm. Jego masa wynosi 102g. Do wyboru są trzy kolory: silver, rose gold oraz black. Dwucalowy ekran ma rozdzielczość 320*240 pikseli. Nowa wersja X1 ma dotykowe pokrętło pozwalające na wygodne sterowanie menu odtwarzacza. Do wyposażenia dodano też moduł Bluetooth 4.0. Pozwoli to między innymi na współpracę z wieloma słuchawkami bezprzwodowymi. Dodatkiem do systemu Bluetooth będzie program On-board. Pozwala on na szybką łączność z systemem audio samochodu, bez konieczności dodatkowych ustawień.

Do konwersji CA zastosowano układ Texas Instruments PCM5242. Obsługiwane są liczne bezstratne formaty audio (APE, FLAC, WAV, ALAC) aż do 192kHz/32bit. Są też obsługiwane pliki MP3, MP2, AAC, OGG, WMA.

Wyjście mini-jack jest dwufunkcyjne. Może spełniać rolę wyjścia słuchawkowego lub wyjścia liniowego, zależnie od wybranego ustawienia systemowego. Do regulacji głośności służy cyfrowy potencjometr o 100 krokach.

Slot micro-SD pozwala wykorzystywać karty pamięci o pojemności do 256 GB.

Ładowanie odbywa się przez port micro USB. Można wykorzystać do ładowania gniazdo USB komputera, ładowarkę lub Power bank. Bateria litowo-polimerowa ma pojemność1800mAh. Odtwarzacz jest w stanie wytrzymać do 15 dni w trybie uśpienia. Przy odtwarzaniu na słuchawkach czas pracy wynosi do 12 godzin, a przy pracy z Bluetooth do 15 godzin.

Jest też opcja zdalnego sterowania. Dodając do X1 II firmowego pilota zdalnego sterowania, markową stację dokującą oraz odpowiednie głośniki aktywne można stworzyć biurkowy system audio.

[zdjęcie przenośnego odtwarzacza Fiio X1 II]
[zdjęcie przenośnego odtwarzacza Fiio X1 II - wersje kolorystyczne]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl