Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CYRUS - wzmacniacz zintegrowany Cyrus One (18.10.2016)

Wkrótce do sprzedaży w Polsce wejdzie zaprezentowany kilka miesięcy temu wzmacniacz zintegrowany Cyrus One. Jego cena detaliczna wynosi 4.190 złotych (dystrybucja Trimex). Oficjalna premiera odbędzie się na tegorocznym Audio Video Show. Nazwa nawiązuje do klasycznego modelu tej marki z 1984 roku.

Cyrus One ma na wyposażeniu cztery wejścia liniowe, jedno wejście gramofonowe MM oraz możliwość odbioru sygnału przesyłanego bezprzewodowo przez Bluetooth, także z wykorzystaniem aptX. Jedno z wejść liniowych jest dedykowane do ułatwienia współpracy z systemami kina domowego (AV bypass).

Oprócz podwójnych - ułatwiających bi-wiring - terminali głośnikowych jest też na wyposażeniu wyjście słuchawkowe jack 6,3mm umieszczone na przedniej ściance oraz wyjście z przedwzmacniacza (pre-out).

Cyrus One wykorzystuje wzmacniacz mocy klasy D trzeciej generacji Cyrusa, zapewniający moc 2*100W. System SID (Speaker Impedance Detection - detekcja impedancji głośnika) automatycznie dopasowuje wyjście wzmacniacza do wartości impedancji podłączonych głośników. Liniowy zasilacz wykorzystuje duży transformator toroidalny. Aby poszczególne obwody były od siebie dobrze odizolowane łącznie zastosowano 13 osobnych układów zasilania.

Wysokonapięciowy wzmacniacz słuchawkowy pracuje w klasie AB i ma według materiałów producenta bez problemu wysterować prawie wszystkie słuchawki.

Pilot na podczerwień może sterować głośnością i przełączaniem wejść, a także regulacją jasności diod LED, przystosowując wyświetlacz do preferencji użytkownika. Białe diody LED zaznaczają wybrane wejście oraz poziom głośności. Teksturowane gałki zapewniają miękki dotyk, a płyta czołowa jest wypolerowana.

Przewidziana jest też możliwość aktualizacji wewnętrznego oprogramowania (przez użytkownika we własnym zakresie).

Dane techniczne wzmacniacza Cyrus One:

[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego Cyrus One]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl