Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SCANSONIC - aktywne, bezprzewodowe kolumny podstawkowe M5BTL (14.10.2016)

Na nasz rynek weszły aktywne kolumny podstawkowe Scansonic M5BTL. Cena detaliczna za parę wynosi 1.830 zł (dystrybucja C4i). Urządzenia objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta.

M5BTL to dwudrożne, aktywne kolumny z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym o szerokich możliwościach połączeniowych. Na wyposażeniu są dwa wejścia analogowe (RCA LR oraz mini-jack 3,5mm) oraz dwa wejścia cyfrowe (optyczne Toslink i koncentryczne). Oprócz tego można też przesyłać sygnał bezprzewodowo przez Bluetooth. Wspierana jest technologia aptX odpowiedzialną za przesył muzyki w jakości wyższej niż komunikacja Bluetooth w wersji standardowej. Konfiguracja Bluetooth jest prosta, wystarczy sparować oba urządzenia i od razu odtwarzać muzykę z urządzeń przenośnych. Po wyborze utworu na smartfonie, tablecie lub komputerze połączone bezprzewodowo kolumny natychmiast rozpoczną odtwarzanie.

Kolumny dysponują również wyjściem na zewnętrzny, aktywny subwoofer, co pozwala łatwo stworzyć zestawu audio typu 2.1. Praktycznym dodatkiem jest złącze USB w jednej z kolumn do ładowania zewnętrznych urządzeń.

Obudowa kolumn jest wykonana z płyty MDF. Krawędzie obudowy posiadają delikatne zaokrąglenia. Całość wykończona na wysoki połysk, nakładanych jest osiem warstw lakieru. Oferowane są dwie wersje kolorystyczne, czarna i biała.

Kolumny wyposażono w 4,5-calowy głośnik niskośredniotonowy z papierowo-polipropylenową membraną oraz napędem z krótką cewką w długiej szczelinie. Wstęgowy głośnik wysokotonowy jest uszczelniony i ma kaptonowo-aluminiową membranę. Dwudrożną konstrukcję w obudowie typu bass-reflex napędza wybudowany w lewą kolumnę wzmacniacz 2*50W pracujący w klasie AB.

W zestawie z M5BTL znajduje się pilot, za pośrednictwem którego możemy regulować głośność, wysokie i niskie tony, przełączać między prawym a lewym kanałem oraz wybierać źródło dźwięku. Dołączone do zestawu rękawiczki pozwalają uniknąć pozostawiania śladów na obudowie. Kolumny posiadają ponadto funkcję Learning, polegającą na uczeniu kodów IR pilotów innych urządzeń, co pozwala sterować głośnością dźwięku za pomocą pilota od telewizora, czy kina domowego.

W sprzedaży znajdują się także niższe modele głośników aktywnych firmy Scansonic z serii S, w tym S5BTL, S5BT i podstawowe kolumny aktywne bez funkcji łączności bezprzewodowej S5 Active. Są też dostępne fabryczne podstawki podłogowe producenta.

Marka Scansonic należy do firmy Dantax i jest w ten sposob spokrewniona z marką hi-endowych zestawów głośnikowych Raidho. Właśnie Raidho opracowuje projekty i produkcję kolumn Scansonic serii HD.

Dane techniczne kolumn Scansonic M5BTL:

[zdjęcie aktywnych koumn Scansonic M5BTL]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl