Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

QUESTYLE - CMA600i, wzmacniacz słuchawkowy, przedwzmacniacz i konwerter CA (13.10.2016)

Na polski rynek wszedł Questyle CMA600i. Urządzenie jest połączeniem wzmacniacza słuchawkowego, przedwzmacniacza i konwertera CA. Jego cena wynosi 3.999 złotych (dystrybucja MIP) i jak podkreśla komunikat prasowy, jest co najmniej 30% niższa niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Układy wzmacniacza słuchawkowego CMA600i są zbudowane z elementów dyskretnych i pracują w czystej klasie A. Wykorzystano opatentowaną technologię wzmocnienia prądowego (Current Mode Amplification). Uzyskano bardzo szerokie pasmo przenoszenia, niski pozim szumów i niskie zniekształcenia THD.

Urządzenie ma trzy wyjścia słuchawkowe, dwa typu jack 6,3mm oraz jedno symetryczne z 4-stykowym XLR. Dla obsługi wyjścia XLR pracują cztery grupy układów w klasie A, tworzące razem w pełni symetryczny tor. W porównaniu do trybu pojedynczego podwajają one napięcie wyjściowe oraz czterokrotnie zwiększają moc.

Oprócz wyjść słuchawkowych są też dwa wyjścia z przedwzmacniacza - symetryczne XLR (napięcie 8,6V rms) oraz niesymetryczne RCA (napięcie 4,3V rms). Sekcja przedwzmacniacza ma swój osobny układ elektroniczny, również korzystający z technologii wzmocnienia prądowego. Do regulacji głośności zastosowano zmotoryzowany potencjometr ALPS.

Na wyposażeniu jest też wyjście cyfrowe RCA SPDIF.

Questyle CMA600i wykorzystuje przetwornik cyfrowo-analogowy AKM AK4490, który jest obsługiwany przez niezależny stabilizowany zasilacz o napięciu +/- 7V.

Poprzez port USB typ B urządzenie wspiera sygnały PCM 44.1-384kHz/16-32bit. Do obsługi DSD przeznaczony jest osobny tor, a zakres odtwarzanych sygnałów zależy od źródła. Przy współpracy z PC natywnie, bez żadnej konwersji obsługiwane są DSD64, DSD128, DSD256, natomiast dla użytkowników MAC obsługiwane jest DSD over PCM w wariantach DOP64, DOP128. Pozostałe dwa wejścia cyfrowe (koncentryczne i optyczne) obsługują rozdzielczości do 192kHz/24bit.

Aby zapewnić wysoką jakość zastosowano szereg specjalistycznych podzespołów i układów. Są to między innymi transformator toroidalny firmy Plitron, kondensatory WIMA, rezystory DALE, kondensatory Nichicon FG oraz złącza Neutrik. Zastosowano ponad 10 niezależnych grup stabilizacji zasilania.

Produkcję CMA600i zlecono firmie Foxconn. Obudowa wykonana jest z lotniczego aluminium przy pomocy obrabiarek CNC. Płyty mają 10mm grubości. Nóżki też są wykonane z czystego aluminium, obrobionego w technologii CNC. Obudowa stylizowana jest w kolorze Space-Grey.

Jak podaje producent zaprojektowanie CMA600i zajęło tylko trzy miesiące, natomiast testowanie oraz strojenie dużo dłużej, bo ponad rok. Każdy egzemplarz CMA600i jest wygrzewany przez 72 godziny, a przed wysyłką sprawdzany ponownie. Oprócz tego wykonywana jest seria testów pomiarówych z pomocą urządzenia Audio Precision AP2722. Jedna kopia wyników testu jest dołączona do urządzenia, a druga jest archiwizowana przez Questyle.

Dane techniczne Questyle CMA600i:

[zdjęcie Questyle CMA600i]
[zdjęcie Questyle CMA600i - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl