Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ELECTROCOMPANIET - ECI 6DX, wzmacniacz z wbudowanym streamerem (5.10.2016)

Na polski rynek wszedł wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym odtwarzaczem strumieniowym Electrocompaniet ECI 6DX. Jego cena wynosi 24.600 złotych (dystrybucja HiFi Club).

ECI 6DX to wzmacniacz o symetrycznej konstrukcji i mocy 2*125W/8Ω. Ma on takie same specyfikacje techniczne jak sprawdzony model ECI 6D. Zachowano wysokojakościowy konwerter cyfrowo-analogowy pracujący z rodzielczością 192 kHz/24bity.

Wbudowany odtwarzacz za pośrednictwem sieci może strumieniować muzykę z serwisów Tidal, Spotify i Qobuz, może korzystać z internetowego radia, ma certyfikacje AirPlay, może korzystać z nagrań w sieci lokalnej oraz z nośników USB. Do komunikacji sieciowej można wykorzystać WiFi (802.11 AC z 2x2 MIMO) oraz gigabitowy Ethernet (1000Mbps). Są też na wyposażeniu wejścia cyfrowe RCA koncentryczne (obsługa do 192/24), Toslink (do 96/24) i USB typ B do połączenia z komputerem (asynchroniczne do 192/24).

Oprócz tego są też wejścia dla sygnałów analogowych, jedno symetryczne XLR i trzy niesymetryczne RCA.

Terminale głośnikowe są izolowane i mają złocone styki. Na wyposażeniu są wyjścia z przedwzmacniacza, zarówno niesymetryczne RCA jak i symetryczne XLR.

Obsługiwane są zarówno pliki typu PCM jak i DSD. Można odtwarzać wszystki popularne typy plików jak WAV/WAVE, MP3, AAC+, Vorbis, AC3, DTS, ALAC, FLAC, APE, WMA oraz pliki DSD (do wersji DSD128, 5.6 MHz).

ECI 6DX jest spokrewniony z ECM 2 oraz nową linią EC Living. Oznacza to, że można korzystać z tych samych aplikacji i tego samego interfejsu, urządzenie jest dopasowane do ekosystemu Electrocompaniet. Wszystkie modele mają taką samą elastycznosć i będą ze sobą dobrze współpracowały. Do obsługi ECI 6DX można wykorzystać zwykłego pilota, aplikację na system iOS lub Android, lub uniwersalny interfejs internetowy.

Możliwe jest dodawanie nowych funkcjonalności (jak obsługa internetowych serwisów strumieniowych) poprzez aktualizację oprogramowania. Electrocompaniet ma też w planach program aktualizacji dla modeli ECI 6D oraz ECI 6DS, co pozwoli użytkownikom tych starszych urządzeń na skorzystanie z nowych technik strumieniowych.

Dane techniczne wzmacniacza ECI 6DX:

[zdjęcie wzmacniacze ze streamerem Electrocompaniet ECI 6DX]
[zdjęcie wzmacniacze ze streamerem Electrocompaniet ECI 6DX - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl