Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

T+A - wzmacniacz, odtwarzacz i uniwersalny kombajn nowej serii E1000 (1.10.2016)

Polski dystrybutor niemieckiej marki T+A (firma Hi-Ton Home of Perfection) poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży najnowszych urządzeń z serii E 1000. Nowa linia zastąpi dotychczasową serię E. Nowe modele będą dostępne w sprzedaży od października 2016. Wszystkie urządzenia T+A objęte są dwuletnim okresem gwarancyjnym.

Podobnie jak poprzednia seria E, nowa linia E 1000 składa się z trzech urządzeń. Są to:
- wzmacniacz zintegrowany PA 1000 E (cena 14.900 złotych)
- odtwarzacz cyfrowy MP 1000 E łączący w sobie odtwarzacz płyt kompaktowych, przetwornik CA i streamer z łącznością bezprzewodową (cena 21.900 złotych)
- wielofunkcyjny kombajn typu all-in-one R 1000 E w którym połączono funkcje wzmacniacza i źródła cyfrowego (cena 22.900 złotych).

Dodatkowy moduł zamieniający jedno z wejść analogowych PA1000E na wejście gramofonowe będzie można zamawiać w dwóch wersjach - dla wkładek MM i MC. Moduły PHE-MM i PHE-MC będą dostępne w tej samej cenie wynoszącej 1.690 zł. Taką opcję można zamówić od razu i otrzymać ją fabrycznie zamontowaną lub później dokupić takie rozszerzenie i przeprowadzić instalację u autoryzowanego dealera lub dystrybutora T+A.
Opcjonalny układ regulacji głośności VVM do odtwarzacza MP 1000 E będzie kosztował 1.490 zł.

Wszystkie urządzenia mają obudowy wykonane w całości z metali. Na ścianki frontowe i pokrywy wykorzystywane jest aluminium, a panele boczne są ciśnieniowo odlewane z cynku. Do wyboru są cztery wersje kolorystyczne - czarna ze srebrnymi bokami, srebrna z czarnymi bokami, a także jednolicie czarna lub srebrna. Gdyby po jakimś czasie wygląd urządzenia się komuś znudził, panele można w dość prosty sposób wymienić - operacja może być przeprowadzona na życzenie klienta przez autoryzowanego dealera lub dystrybutora T+A. Wszystkie trzy urządzeneia mają szerokość 44cm i wysokość 11,5cm.

Wzmacniacz zintegrowany PA 1000 E (moc nominalna 140W/8Ω, 250W/4Ω) jest spadkobiercą wzmacniacza Power Plant, ale według firmowego opisu w nowym modelu udało się jeszcze poprawić brzmienie. T+A zwraca uwagę na znaczenie sekcji przedwzmacniacza. Zastosowano tam najnowsze wzmacniacze operacyjne zamontowane na płytkach ze stabilizowanym napięciem. Dwustopniowa regulacja głośności bazuje na precyzyjnym potencjometrze ALPS-a aby zapewnić wysoki margines przeciążenia i dobry stosunek sygnału do szumu. Na wyposażeniu jest przycisk, który pozwala pominąć regulatory barwy i funkcję kontur.

PA 1000 E wyposażony jest w zestaw pięciu wejść niesymetrycznych RCA i dwóch wejść symetrycznych XLR. Sekcja symetryczna ma własną płytkę drukowaną, w pełni symetryczną budowę i jest połączona bezpośrednio do przedwzmacniacza za pomocą wzmacniaczy różnicowych wysokiej jakości. Wejścia RCA i XLR mogą zostać przypisane do różnych urządzeń źródłowych. Do przełączania źródeł zastosowano wysokojakościowe przekaźniki ze złotymi stykami. Jest też wyjście z przedwzmacniacza (PRE OUT) i wyjście do nagrywania (REC OUT).

Sekcja wzmacniacza mocy to konstrukcja impulsowa typu PWM. Zastosowano modulator o analogowej konstrukcji i analogwe sprzeżęnie zwrotne wokół układów wyjściowych. Sprzężenie zwrotne jest zależne od częstotliwości i okreśone jako płytkie. Wyjściowy stopień przełączający to całkowicie własne opracowanie T+A. Układ ten ma postać dyskretną i bazuje na bardzo szybkich MOS-FET-ach. Zastosowano przewymiarowany liniowy zasilacz z toroidalnym transformatorem o niskiej upływności.

Cyfrowy odtwarzacz MP 1000 E łączy w sobie klasyczny odtwarzacz płyt kompaktowych, tuner oraz możliwość odtwarzania formatów plików muzycznych z szerokiej gamy źródeł. Nie jest to komputer, lecz raczej odtwarzacz z dodanymi dodatkowymi funkcjami. Opracowana przez T+A specjalnie dla tego modelu nowa płyta główna może przyjąć sygnał z pięciu różnych źródeł cyfrowych (3 koncentryczne, dwa optyczne). Nowa płytka SCL (Streaming Client) obsługuje sieci LAN, WLAN i interfejsy USB. Różne porty USB pozwalają zarówno na podłączenie do komputera jak i na podłączenie nośników pamięci. Jest też moduł Bluetooth z kodekiem aptX. MP 1000 E może odtwarzać sygnał audio płyt kompaktowych, z radia internetowego z Airable Internet Radio Service, serwerów UPnP, nośników USB, radia FM, FM-HD i DAB+, komputerów, źródeł zewnętrznych wyposażonych w wyjścia cyfrowe SPDIF, bezprzewodowo z urządzeń mobilnych. Dzięki aktualizacji oprogramowania, już wkrótce MP 1000 E będzie umożliwiał słuchanie muzyki z serwisów Deezer i Qobuz, natomiast bezstratny streaming z serwisu TIDAL już jest dostępny, tak jak w wyższych modelach z serii R 2000.

Nowy odtwarzacz T+A jest w stanie przetworzyć dane PCM w jakości do 32 bit/384 kHz i DSD 256. Zastosowano przetwornik cyfrowo-analogowy pracujący w układzie Double-Mono Differential. Urządzenie posiada zaawansowany układ regeneracji zegara eliminujący jitter i inne formy zakłóceń sygnału.

MP 1000 E ma wyjścia analogowe RCA o stałym poziomie (LINE OUT), wyjście symetryczne XLR i wyjście słuchawkowe. Jest też jedno wyjście cyfrowe koncentryczne. Opcjonalnie można zainstalować specjalny moduł z regulacją głośności na wyjściu (PRE OUT).

Jednoczęściowy system muzyczny R 1000 E to następca modelu Music Receiver. Wykorzystuje rozwiązania z PA 1000 E i MP 1000 E. Układy wzmacniacza mocy zostały adaptowane z integry PA 1000 E, ale zmniejszona została moc wyjściowa (115W/8Ω, 180W/4Ω). R 1000 E wykorzystuje także klasyczny zasilacz bazujący na dużym transformatorze toroidalnym i kondensatorach o duzej pojemności. Na potrzeby R 1000 E od nowa zaprojektowano układy przedwzmacniacza.

Wewnętrzne źródła R1000E to odtwarzacz CD, tuner FM, FM-HD, DAB+. Za pośrednictwem sieci można skorzystać z internetowego radia i strumieniowania. Podobnie, jak MP 1000 E, model R 1000 E obsługuje serwis streamingowy TIDAL, a już niedługo użytkownicy otrzymają dostęp do serwisów Deezer i Qobuz dzięki darmowej aktualizacji oprogramowania. Można też korzystać ze strumieniowania przez Bluetooth. Do dyspozycji są 3 wejścia liniowe (RCA), 5 wejść cyfrowych SPDIF oraz 3 wejścia USB (2 Master, 1 Slave do połączenia z komputerem). Opcjonalnie można zainstalować moduł dla wkładek MM lub MC. Oprócz terminali głośnikowych do dyspozycji są też wyjścia Pre Out, Line Out, Sub Out, Digital Out i słuchawkowe.

Konwerter cyfrowo-analogowy pracuje w układzie Double-Mono-Differential. Obsługiwane są sygnały PCM do 32bity/192 kHz oraz DSD 64.

[zdjęcie odtwarzacza T+A MP1000E i wzmacniacza T+A PA1000E]
[zdjęcie systemu muzycznego T+A R1000E]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl