Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL & KERN - przenośny wzmacniacz słuchawkowy z obsługą aptX HD (29.09.2016)

Zaprezentowany został przenośny wzmacniacz słuchawkowy Astell&Kern XB10. Według informacji prasowej jest to pierwszy na świecie przenośny wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem cyfrowo-analogowym i technologią bluetooth aptX HD. AptX HD to najnowszy kodek Bluetooth, zaprezentowany niedawno przez firmę Qualcomm na Targach IFA 2016 w Berlinie i pozwalający na odbiór danych audio w wysokiej rozdzielczości 24 bitów.

Cena Astell&Kern XB10 została ustalona na 799zł (dystrybucja MIP).

XB10 odbiera sygnał audio bezprzewodowo poprzez Bluetooth. Natomiast do podłączenia słuchawek są dostępne dwa wyjścia, podobnie jak w odtwarzaczach Astell&Kern. Jedno z gniazd to typowy mini-jack 3,5mm, natomiast drugie to symetryczne złącze jack 2,5mm (sub-mini).

Astell&Kern XB10 jest wyposażony w konwerter cyfrowo-analogowy, który umożliwia reprodukcję dźwięku 24bity / 48kHz zapewniając wysoki stosunek sygnału do szumu (SNR) i niskie całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD). Wzmacniacz analogowy został dostrojony za pomocą technologii Astell&Kern aby w pełni wykorzystać potencjał urządzenia.

XB10 współpracuje z każdym urządzeniem posiadającym system iOS lub Android. Wystarczy uruchomić Bluetooth na smartfonie, sparować go z XB10 i odtwarzać muzykę. Tak samo można podłączyć laptop, netbook oraz tablet, obsługujący Bluetooth. AK XB10 można również wykorzystać parując go z dowolnymi systemami audio z Bluetooth.

Oprócz tego XB10 obsługuje połączenia głosowe i jest wyposażony we wbudowany mikrofon. Dzięki temu rozwiązaniu można odbierać połączenia podczas używania słuchawek bez mikrofonu. Jedno naciśnięcie przycisku powoduje odebranie połączenia, przyciśnięcie i przytrzymanie przycisku powoduje odrzucenie połączenia. XB10 pozwala również na pełne sterowanie muzyką znajdującą się w urządzeniu użytkownika lub płynącą bezpośrednio z serwisu strumieniowego.

Wzmacniacz jest nieduży i lekki. Obudowa na kolor czarny. Prosty klips pozwala ławo przymocować wzmacniacz do ubrania czy torebki.

Akumulator litowo-polimerowy 350mAh 3.7V pozwala na pracę około 5 godzin dla odtwarzania muzyki oraz rozmów telefonicznych. Czas czuwania wynosi do 300 godzin. Czas ładowania to około 2 godzin. Ładowania odbywa się poprzez port micro USB (5 styków, 5V/2A).

Dane techniczne XB10:

[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Astell&Kern XB10]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl