Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ACOUSTIC SIGNATURE - kompletny gramofon Primus (23.09.2016)

Niemiecka firma Acoustic Signature specjalizująca się w produkcji gramofonów high-end przedstawiła swój najnowszy i zarazem najtańszy w ofercie model o nazwie Primus. Polska cena detaliczna wynosi 5.999 zł (dystrybucja Audiofast). Cena ta obejmuje gramofon, ramię, wkładkę oraz dodatkowy kabel RCA.

Ideą stojącą za powstaniem Primusa było stworzenie możliwie najtańszego gramofonu z preinstalowanym ramieniem i wkładką, posiadającego kluczowe rozwiązania techniczne i walory użytkowe charakterystyczne dla droższych konstrukcji Acoustic Signature.

Primus jest fabrycznie wyposażony w ramię Rega RB202 lub Acoustic Signature TA-500 oraz wkładkę Acoustic Signature MM1 (OEM Ortofon 2M RED). Gramofon posiada wyprowadzony blok RCA co daje możliwość zastosowania dowolnego przewodu gramofonowego do przedwzmacniacza, przy czym producent dostarcza przewód phono RCA dobrej jakości w zestawie. Primus to produkt kompletny i fabrycznie skalibrowany, dzięki czemu można z niego korzystać bezpośrednio po rozpakowaniu i podłączeniu do wzmacniacza. Nie jest wymagana znajomość procedury ustawiania ramienia czy wkładki gramofonowej.

Aby zapewnić doskonałą charakterystykę rezonansową plinta Primusa ma warstwową budowę wykorzystującą materiały o różnej gęstości. Talerz o wysokości 24mm i masie 4,5kg wykonano z precyzyjnie obrobionego, aluminiowego bloku, dodatkowo pokrytego od spodu specjalną powłoką tłumiącego materiału. Łożysko talerza opracowane przez firmę Acoustic Signature jest dokładnie dopasowane, ma ekstremalnie niski poziom szumów, bardzo niewielki poziom tarcia i zapewnia długoterminową stabilność. Efekt ten osiągnięto dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz specjalistycznych materiałów, jak na przykład użyty w podstawie łożyska TIDORFOLON. Łożysko objęte jest 10-letnim okresem gwarancji producenta. Silnik synchroniczny wyposażono w najnowocześniejszy system kontroli. Jak podają materiały producenta napęd gramofonu zapewnia absolutnie stabilne obroty, a w połączeniu z firmowym systemem elektronicznego sterowania, jest łatwy w użyciu i niezawodny.

Dane techniczne :

[zdjęcie gramofonu Acoustic Signature Primus]
[zdjęcie gramofonu Acoustic Signature Primus z ramieniem TA-500]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl