Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FOSTEX - zmiany w polskiej dystrybucji (16.09.2016)

Zmianie uległa struktura polskiej dystrybucji marki Fostex. Firma MIP podpisała umowę dystrybucyjną na sprzedaż produktów Fostex z segmentu pro i konsumenckiego. Drugim dystrybutorem jest firma Megamusic specjalizująca się głównie w pro-audio. Dołączenie do dystrybucji firmy MIP ma przede wszystkim poprawić dostępność produktów segmentu konsumenckiego.

Firma Fostex założona została w roku 1973 w stolicy Japonii - Tokio. Założycielami są S. Nishimura i H. Shinohara. Siedziba od początku mieściła się w położonej na obrzeżach Tokio Akishimie, a sama firma powstała jako dział handlowy korporacji Foster, zajmującej się produkcją podzespołów głośnikowych. Europejska siedziba firmy znajduje się w Niemczech w mieście Bingen.

Od początku firma zajęła się projektowaniem i produkcją słuchawek. Pierwszy model firmowany jako Fostex powstał już w połowie lat 70-tych, a w niedługim czasie również pierwsze profesjonalne magnetofony ośmio- i szesnastościeżkowe. Pierwszym flagowym modelem słuchawek Fostexa był T50. Kontynuator protoplasty produkowany jest do dziś pod nazwą T50RP MKIII i plasuje się on u podstaw oferowanej linii słuchawek, ale jest szeroko stosowany przez muzyków, producentów i inżynierów dźwięku. Dziś flagowym modelem jest TH-900 MKII, który też jest kontynuacją i wynikiem ulepszeń modelu TH-900.

Oprócz słuchawek w ofercie jest cała gama produktów konsumenckich i profesjonalnych, jak wzmacniacze słuchawkowe, przetworniki cyfrowo-analogowe, monitory odsłuchowe i rejestratory. Najnowszy lampowy wzmacniacz słuchawkowy HP-V8 jest adresowany do wymagających melomanów i audiofili. Polska premiera tego kosztownego urządzenia (cena ok. 40.000 złotych) odbędzie się podczas tegorocznych targów Audio-Video Show w dniach 4-6 listopada w lożach Stadionu Narodowego PGE.

[zdjęcie Fostex wzmacniacza HP-V8 i słuchawek TH900 Mk.II]
[zdjęcie słuchawek Fostex TR-70, TR-80, TR-90]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl