Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONOS - nowe oprogramowanie od firmy Sonos i jej partnerów (12.09.2016)

Firma Sonos zaprezentowała niedawno nowe oprogramowanie do swoich bezprzewodowych systemów audio. Wśród nowinek jest możliwość sterowania głosowego i aplikacja do parowania i integrowania urządzeń. Zademonstrowano też bazujące na platformie Sonos prace innych firm.

Sonos zapowiedział integrację ze Spotify Connect z dodatkowymi funkcjonalnościami, co umożliwi nagłośnienie całego domu bezpośrednio z bogatej w dodatki aplikacji Spotify, w tym kontrolę odtwarzania i łatwy dostęp do grupowania i rozgrupowywania pomieszczeń. Spotify będzie pierwszym serwisem do strumieniowania muzyki, który zezwoli swoim użytkownikom Premium na posiadanie pełnej kontroli nad muzyką w całym ich domu, bez potrzeby przełączania na aplikację Sonos.

Posiadacze urządzeń Sonos i aplikacji Spotify mogą korzystać z wygodnych funkcji. Odwiedzając użytkownika systemu Sonos można podłączyć się do jego lokalnej sieci WiFi i wykorzystać własną aplikację Spotify do odtwarzania na głośnikach Sonos, bez konieczności pobierana dodatkowej aplikacji. System Sonos można kontrolować zdalnie, w taki sposób, aby muzyka zagrała dla nas kiedy wrócimy do domu. Użytkownicy Spotify mogą płynnie przełączać się między ścieżką odtwarzaną w słuchawkach, na system audio w samochodzie, aby potem ta sama muzyka była odtwarzana przez komputer, aż do urządzeń Sonosa we własnym domu. Wszystko to może być sterowane wewnątrz aplikacji Spotify.

Darmowa aktualizacja systemu będzie miała miejsce w październiku, jako część beta testów firmy Sonos.

Użytkownicy urządzeń Sonos posiadający również sprzęt obsługujący Alexę firmy Amazon (na przykład Amazon Echo, Echo Dot) będą mogli niebawem używać serwisu Alexa do kontroli swojego systemu nagłośnienia Sonos. Integracja oprogramowania zbudowana została w oparciu o istniejącą już usługę Alexa Voice Service (AVS) SDK, oraz na istniejących możliwościach muzycznych Sonosa, dzięki czemu nie ma potrzeby uczenia się dodatkowych słów czy komend. Można poprosić Alexę o włączenie muzyki z Amazon Music, Spotify lub innych, a dźwięk popłynie przez dowolną grupę głośników Sonos. Dzięki integracji z Alexą, właściciele sprzętu Sonos mogą odtwarzać, pauzować, przewijać czy też kontrolować głośność przy pomocy swojego głosu.

Te nowe możliwości dźwiękowe będą dostarczone razem z aktualizacją oprogramowania i będą działy zarówno z nowym jak i wcześniej zakupionym sprzętem Sonos obsługującym Alexę, jak na przykład Amazon Echo, Echo Dot, Amazon Tap czy Amazon Fire TV. Firmy rozpoczną badanie satysfakcji klientów poprzez beta testy tylko dla zaproszonych, a łatka powinna być ogólnodostępna w 2017.

Zaplanowane są dalsze udoskonalenia. Sonos ogłosił swoje zaangażowanie w stworzenie możliwości kontroli całej swojej linii produktowej urządzeń poprzez partnerów muzycznych takich jak np. Pandora. Podjęta została też współpraca z liderami domowej integracji, takimi jak Crestron, LUTRON, Savant, Control4 iPort i QIVICON Deutsche Telekom. Współpraca wyżej wymienionych doprowadziła do zintegrowania platformy dźwiękowej Sonos z panelem dotykowym Smart House kontrolującym takie funkcjonalności jak włączanie światła, dzięki czemu użytkownicy smart house przy pomocy jednego pilota będą mogli kontrolować również muzykę w domu. Sonos ogłosił, że dołączył do Open Music Initiative, organizacji założonej w czerwcu 2016 przez Instytut Twórczej Przedsiębiorczości w Berklee, której celem jest ułatwienie twórcom muzyki identyfikację swoich utworów, korzystanie ze swoich praw i otrzymanie rekompensaty za wykorzystanie ich dzieła.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl