Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HEGEL - odtwarzacz CD Mohican (10.09.2016)

W październiku na nasz rynek ma wejść nowy odtwarzacz płyt CD Hegel Mohican. Cenę urządzenia ustalono na 19.990 złotych (dustrybucja Moje Audio).

Firma Hegel zdecydowała się wyłamać z panujących trendów i nowy odtwarzacz jest pozbawiony jakichkolwiek dodatkowych funkcji oprócz odtwarzania płyt CD. Na wyposażeniu nie ma wejść cyfrowych, odtwarzania plików ani obsługi strumieniowania, nie są też obsługiwane płyty SACD. Jak podaje w swoich materiałach Hegel wszystkie te dodatki nie tylko podwyższają koszty ale pogarszają też jakość brzmienia przy odtwarzaniu płyt CD. Nazwa odtwarzacza nawiązuja do powieści Ostatni Mohikanin. Urządzenie ma być w założeniu ostatnim i zarazem wybitnym odtwarzaczem płyt CD.

Mohican wykorzystuje napęd CD Sanyo, pracujący w połączeniu z płytkami servo własnego projektu Hegla. Zegar to najlepszy tego typu układ spośród wszystkich zaprojektowanych do tej pory przez firmę. Zegarem steruje opatentowany układ SoundEngine, dzięki czemu uzyskano rekordowo niski poziom jittera w historii firmy. Zastosowano pracujące w symetrycznej topologii najnowocześnejsze i najlepsze układy do konwersji cyfrowo-analogowej. Technika konwersji została nazwana przez producenta SynchroDAC. O ile zazwyczaj odtwarzacze CD wykorzystują asynchroniczny upsampling, Hegel zastosował upsampling synchroniczny działający w połączeniu z głównym zegarem z minimalnym poziomem jittera.

Odtwarzacz ma dwa wyjścia analogowe, niesymetryczne RCA i symetryczne XLR. Wyjście cyfrowe jest w postaci BNC o impedancji 75Ω.

Dane techniczne odtwarzacza Hegel Mohican:

[zdjęcie odtwarzacza Hegel Mohican]
[zdjęcie odtwarzacza Hegel Mohican - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl