Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - przenośne odtwarzacze, słuchawki i wzmacniacz słuchawkowy Signature Series (2.09.2016)

Firma Sony zapowiedziała nową rodzinę Signature Series adresowaną na segment premium. Będą ją tworzyć słuchawki stereofoniczne MDR-Z1R, dwa modele Walkman z nowej serii WM1 (NW-WM1Z i NW-WM1A) oraz wzmacniacz słuchawkowy TA-ZH1ES. Producent w opisie zapewnia o wyjątkowej jakości dźwięku, dbałości o detale i najwyższej jakość użytych materiałów. Słuchawki i odtwarzacze Walkman pojawią się w sklepach w październiku 2016 r. Wzmacniacz dołączy do nich w listopadzie.

Cechą szczególną produktów Signature Series jest zastosowanie nowego, symetrycznego złącza o średnicy 4,4 mm.

Słuchawki MDR-Z1R to konstrukcja zamknięta z przetwornikiem dynamicznym. Ten model jest produkowany w Japonii. Producent zwraca uwagę na ekskluzywny charakter MDR-Z1R. Ergonomiczne nauszniki wykonano z prawdziwej skóry, lekki pałąk na głowę ze stopu tytanu, a ochraniacz obudowy jest ze stalowej siatki. Obudowa tłumi niepożądane rezonanse. Specjalny otwór wyrównawczy ogranicza zniekształcenia barwy dźwięku. Przetwornik kopułkowy o bardzo szerokim paśmie ma rozmiar 70mm oraz cewkę z CCAW. Dostarczane wyposażenie obejmuje pozłacana przejściówka UniMatch (stereo 3,5 mm na stereo 6,3 mm), przewód słuchawkowy (około 3 m, z pozłacanym wtykiem mini-jack), symetryczny przewód słuchawkowy (około 1,2 m, z pozłacanym, symetrycznym wtykiem kątowym) i sztywny futerał. Podstawowe parametry MDR-Z1R są następujące:
Czułość .... 100 dB/mW
Pasmo przenoszenia .... 4 Hz - 120.000 Hz
Impedancja .... 64Ω przy 1 kHz
Maksymalna moc wejściowa .... 2500 mW (IEC)
Masa (bez przewodu) .... około 385 g

Wzmacniacza słuchawkowy TA-ZH1ES obsługuje sygnały analogowe i cyfrowe. Umożliwia reprodukcję zaawansowanych formatów wysokiej rozdzielczości (DSD do 22,4 MHz oraz do PCM 768 kHz/32 bity). Na wyposażeniu jest cyfrowe wejście koncentryczne, cyfrowe wejście optyczne oraz analogowe wyjście liniowe. Port USB B na tylnej ściance obsługuje DSD (natywna) do 22,4 MHz, DSD DoP do 11,2 MHz, PCM do 768 kHz / 32 bity. Przedni port USB Walkman/Xperia obsługuje DSD (natywna) do 11,2 MHz, DSD DoP do 5,6 MHz, PCM do 384 kHz / 32 bity.

Na wyposażeniu jest bogaty zestaw wyjść słuchawkowych. Są najbardziej typowe wyjścia jack 6,3mm i mini-jack 3,5mm. Oprócz tego jest smetryczne wyjście o średnicy 4,4 mm, para 3-stykowych gniazda mini-jack 3,5mm do połączenia symetrycznego, a także 4-stykowy, symetryczny XLR. Jest też wyjście liniowe RCA na wzmacniacz (stały/regulowany poziom).

Wzmacniacz ma czarną obudowę. Nowo opracowana podstawa montażowa Frame/Beam/Wall (FBW) stanowi rozwinięcie podstawy FB wykorzystywanej przez Sony w produktach klasy ES. Nowym elementem jest ścianka z tłoczonego i wygładzanego aluminium, która nadaje obudowie sztywność. Dle eliminacji rezonansu i wibracji zastosowano też panel o specjalnych właściwościach akustycznych.

Wzmacniacz ZH1ES został wyposażony w nową wersję technologii DSEE HX oraz systemu remasteringu DSD, który przekształca sygnały źródłowe PCM na format DSD 11,2 MHz.

Wymiary SWG wzmacniacza MDR-Z1R to 210 * 65 * 314 mm, a masa urządzenia jest równa 4,4 kg.

Nowa flagowa seria Walkman składa się z dwóch modeli: NW-WM1Z i NW-WM1A. Dla osiągnięcia jak najwyższej jakości dźwięku zoptymalizowano tor audio i sterowanie zegarem. Zasilacz sekcji wzmacniacza zawiera nowo opracowane kondensatory FT CAP (polimerowe). Odtwarzacze mają pamięć wbudowaną, a oprócz tego można podłączyć pamięć zewnętrzną microSD. Kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4 cale ma rozdzielczość 854×480.

Odtwarzacze są wyposażone w rozwiązania bezprzewodowe Bluetooth (wersja 4.2, profil: A2DP / AVRCP / OPP, kodek: LDAC / SBC). Pozwala to na odtwarzanie muzyki z różnych źródeł. Obsługiwana jest komunikacja NFC.

Obsługiwane są formaty: MP3, WMA, FLAC, liniowy PCM, AAC, HE-ACC, Apple Lossless, AIFF, DSD.

Czas pracy akumulatora wynosi około 30 godzin (FLAC 96 kHz / 24 bity).

Nowa technologia DSEE HX pozwala wybrać jeden z pięciu trybów określających rodzaj słuchanej muzyki (standardowy, głos kobiecy, głos męski, perkusja lub instrumenty smyczkowe) i na tej podstawie interpoluje pliki o mniejszej przepływności, aby zbliżyć brzmienie do nagrań o wysokiej rozdzielczości. Do dyspozycji jest też 10-pasmowy korektor / regulacja barwy dźwięku, korektor przesunięcia fazy i kompresor dynamiki.

Obudowa modelu WM1Z wykonana jest z pozłacanej miedzi beztlenowej. Wbudowana pamięć ma pojemność 256GB. Wzmacniacz i wyjście słuchawkowe są połączone czterożyłowym przewodem w oplocie, który został zaprojektowany wspólnie z firmą Kimber Kable. Masa WM1Z to 455g, a wymiary to 65,3 x 123 x 19,9 mm. Dostarczane wyposażenie przewód USB, skórzany futerał, pasek na rękę, instrukcję uruchamiania i instrukcję obsługi.

NW-WM1A ma czarną obudowę z aluminium. Wbudowana pamięć tego modelu ma pojemność 128GB. W tym przypadku elementem łączącym wzmacniacz z wyjściem słuchawkowym jest specjalny przewód z miedzi beztlenowej. Masa WM1A to 267g a wymiary to 53,8 x 119,5 x 14,8 mm. Dostarczane wyposażenie obejmuje przewód USB, pasek na rękę, instrukcję uruchamiania oraz instrukcję obsługi.

[zdjęcie słuchawek Sony MDZ-Z1R]
[zdjęcie odtwarzacza Sony NW-WM1A]
[zdjęcie odtwarzacza Sony NW-WM1Z]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Sony TA-ZH1ES]
[zdjęcie wzmacniacza słuchawkowego Sony TA-ZH1ES - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl