Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LYNGDORF - cyfrowa końcówka mocy SDA-2400 (31.08.2016)

Na polskim rynku pojawiła się cyfrowa, dwukanałowa końcówka mocy Lyngdorf SDA-2400. Cena urządzenia (dystrybucja Trimex) to 8.690 złotych.

SDA-2400 posiada zarówno wejścia analogowe jak i cyfrowe. Dla sygnałów cyfrowych jest wejście optyczne (maksymalnie 96kHz/24bity) i wejście koncentryczne RCA (maksymalnie 192kHz/24bity). Dla sygnałów analogowych zainstalowano zarówno wejścia niesymetryczne RCA jak i symetryczne XLR. Obwody wejściowe są oparte na układzie Wolfson WM8804 PLL Transceiver.

Wzmacniacz nie ma klasycznego włącznika on/off. Przechodzi on automatycznie w tryb czuwania, gdy nie jest używany. Gdy wzmacniacz wykryje sygnał włączy się automatycznie. Można ustawić go tak, aby zawsze był załączony. SDA-2400 ma wejście i wyjście wyzwalacza 12V. Jeśli urządzenie współpracujące posiada wyjście wyzwalacza, można kontrolować stan zasilania nawet w systemie łańcuchowym (kilka SDA-2400).

Lyngdorf należy do pionierów w konstrukcji wzmacniaczy cyfrowych i według firmowego opisu SDA-2400 wyróżnia się na tle typowych wzmacniaczy klasy D. Posiada bardzo niskie zniekształcenia liniowe oraz dużą wartość odstępu sygnału do szumu. Stopień wyjściowy wykorzystuje modulację PWM z opatentowaną technologią optymalizacji prędkości przełącznika. Wraz ze stałą prędkością przełączania 390 kHz i minimalnym sprzężeniem zwrotnym zapewnia niskie zniekształcenia liniowe w porównaniu do typowych wzmacniaczy klasy D. Opierając się na najnowszych technologiach MOSFET uzyskano w SDA-2400 mniejsze niż w innych wzmacniaczach o porównywalnej mocy wydzielanie ciepła, zarówno w sytuacjach maksymalnego obciążenia jak i przy normalnej pracy wzmacniacza.

Do wykończenia zastosowano aluminium anodowane, w kolorze czarny mat.

Dane techniczne :

[zdjęcie wzmacniacza mocy Lyngdorf SDA-2400]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Lyngdorf SDA-2400 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl